PL: jobban sáfárkodott a helyzeteivel a Manchester City, így otthon tartotta a három pontot a Newcastle United ellen! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 26. fordulójának nyitó mérkőzését a Manchester City és a Newcastle United játszotta.

(Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

A két csapat igen emlékezetes mérkőzést vívott egymással az ősz folyamán, amely akkor 3:3-as döntetlent hozott. A gólgyártást már az első percben megkezdhették volna a felek, Grealish beadása után ugyanis Gündogan fejelhetett ígéretes pozícióból, de a német fejese centikkel a kapu felett szállt el. Az első negyedóra végén viszont már megszerezte a vezetést Guardiola csapata. Foden kapott a szélen labdát, majd középre törve a védők között begyalogolt az ötösig, onnan pedig bevette Pope kapuját, 1-0! Alig egy perc elteltével nagyon közel járt a Newcastle az egyenlítéshez, de Longstaff lövésébe az utolsó pillanatban önfeláldozó mentést bemutatva Aké bele tudott vetődni. A vezetés megszerzését követően is a City akarata érvényesült, a Newcastle sokszor a saját kapuja elől sem tudta kihozni a labdát. A 35. percben közel járt az előnye megduplázásához a hazai alakulat, ám de Bruyne beadása után Haalaand fejese kevéssel a kapu mellett hagyta el a játékteret.

A második játékrész első szakaszában nem alakult ki nagy lehetőség, de a 64. percben két komoly helyzet is adódott a Newcastle előtt. Előbb Willock beadása után Joelinton lőhetett volna 10 méterről, senkitől sem zavartatva, de a brazil nem találta el a labdát. Nem sokkal később Isak került ziccerbe, ám Ederson jól robbant ki  a kapujából és meg tudta akadályozni a svéd támadót a gólszerzésben. Ez nem sokkal később nagyon sokat ért, ugyanis egy támadás végén Haaland gurította le a labdát Bernardo Silva elé, aki egy igazítás után estében ellőve a labdát bevette Pope kapuját, 2-0! A második gól után a Newcastle lendülete alaposan visszaesett, a Manchester City pedig teljesen kontrollálni tudta a mérkőzés menetét, ami tökéletesen megfelelt Guardiola elképzeléseinek. A 86. percben Foden járt nagyon közel ahhoz, hogy megszerezze a második gólját, de a lövésénél nagy bravúrt mutatott be Nick Pope! Az utolsó percekben már nem alakult ki nagy lehetőség, így a Manhcester City otthon tudta tartani a három pontot és átmenetileg ismét 2 egységnyire megközelítették a listavezető Arsenalt.

Manchester City – Newcastle 2-0 (1-0)
Etihad Stadion Vezette: S. Hooper
Foden (15.), Silva (67.) ill.-
Sárga lapok: Aké (58.), Haaland (74.) ill. Joelinton (54.), Burn (74.), Guimaraes (76.), Lascelles (90+1.)
Kiállítás: ill.-

Manchester City: Ederson – Aké, Dias, Akanji – Walker, Rodri – Grealish, Gündogan, De Bruyne (Silva 65.), Foden – Haaland Vezetőedző: Pep Guardiola

Newcastle United: Pope – Trippier, Lascelles, Botman, Burn (Targett 87.) – Longstaff (Willock 63.), Guimaraes, Joelinton – Almiron (Murphy 77.), Wilson (Isak 63.), Gordon (Saint-Maximin 62.) Vezetőedző: Eddie Howe