UEFA Ifjúsági Liga: a Hajduk Split a Milant verte, az AZ tizenegyesekkel döntős – videóval

A pénteki napon Genfben rendezték meg az UEFA Ifjúsági Liga 2022-2023-as kiírásának elődöntőit…

(Photo by Luka Stanzl/Pixsell/MB Media/Getty Images)

Az első elődöntőben az AZ Alkmaar U19 2-2-es döntetlen után tizenegyesekkel diadalmaskodott a Sporting CP U19 ellen, és jutott be elsőként a fináléba. A lisszaboniak már az első tíz perc végén magukhoz ragadták a vezetést, miután Diogo Cabral a tizenhatos sarkától épphogy beljebb bombázott a hosszú felsőbe. A portugálok ezt követően is lendületben maradtak és további helyzetek adódtak előttük, azonban a játékrész második felére egyre inkább feljavult az AZ játéka. Félóra elteltével Ernest Poku egyenlített, miután áthámozta magát Callai kapuson és a saját lövése utáni kipattanót a hálóba sodorta. Bő öt perccel később pedig már a hollandoknál volt az előny, Ro-Zangelo Daal nagyszerű lövése talált utat a hálóba. Az első játékrész végeztével 2-1-re vezetett a holland együttes. A folytatásban pár perc után egy lerántás miatt büntetőhöz jutott a Sporting, melyet Chico Lamba értékesített. A rendes játékidőből hátralévő időben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, a két kapus azonban remek bravúrokkal óvta meg kapuját a góltól, így nem született döntés. A tizenegyespárbajban az AZ-ből csak egy, a Sporting rúgói közül viszont ketten is hibáztak, így az alkmaariak jutottak be történetük első döntőjébe a fináléban.

Sporting CP U19 – AZ Alkmaar U19 2-2 (1-2) – tizenegyesrúgásokkal: 3-4
Gólszerzők: D. Cabral (9.), Lamba (48. – büntetőből), ill. Poku (30.), Daal (36.)

A Hajduk Split U19 álomszerű menetelése tovább folytatódott, ugyanis a horvát csapat 3-1-es győzelmet aratott az AC Milan U19 felett. Az első félidőben még nem született találat, a milánóiak pedig többször is közelebb jártak a vezető gól megszerzéséhez, Buljan azonban remekül védett és a kapufa sem velük volt. A szünet után alig öt perc elteltével a Hajduk egy ellentámadás végén magához ragadta a vezetést, Jere Vrcic fejezte be közelről góllal az akciót. A Rossoneri hiába próbálta fokozni az iramot, továbbra is kimaradtak a lehetőségek, ellenben kisvártatva a horvátok Rokas Pukstas szöglet utáni fejeeesével újabb gólt szereztek, 2-0-ra módosítva az eredményt húsz perccel a vége előtt. Nem sokkal később Simun Hrgovic éles szögből szintén betalált, végképp eldöntve a továbbjutás kérdését. 3-0 után a Milan erejéből már csak a szépítésre futotta, a hajrában Kevin Zeroli lövése jelentette a becsületgólt, mindez azonban a lényegen már nem változtatott, a Hajduk jutott be a hétfőn esedékes fináléba.

Hajduk Split U19 – AC Milan U19 3-1 (0-0)
Gólszerzők: Vrcic (51.), Pukstas (69.), Hrgovic (76.), ill. Zeroli (83.)