Női BL: a Barcelona jutott elsőként a fináléba! – videóval

Zsinórban harmadik alkalommal jutott be a női Bajnokok Ligája döntőjébe az FC Barcelona, a Jonatan Giráldez vezette együttes a Chelsea-t tudta felül múlni az elődöntőben. A Barca ellenfele a fináléban az Arsenal vagy a Wolfsburg lesz…

(Photo by Pedro Salado/Quality Sport Images/Getty Images)

A vezetést a 63. percben a Barcelona szerezte meg egy akció végén. Bonmati vette észre a jobb oldalán érkező Hansent, akit kihagyhatatlan ziccerbe hozott. Bár Carter még megpróbálta megakadályozni a gólt, helyette csak a kapuba segítette a labdát. A Chelsea gyorsan válaszólt, hiszen a londoni gárda már a 67. percben egyenlített. Kerr lövését még nagy bravúrral védte Panos, majd a kipattanót Reiten már a hálóba lőtte. Egalizálni ugyan tudott a Chelsea, de fordítani már nem, így a Barcelona lesz ott az idegenbeli 1-0-ás sikerének köszönhetően a fináléban.

FC Barcelona – Chelsea 1-1 (0-0) – Döntőbe jutott: a Barcelona 2-1-es összesítéssel.
Camp Nou (Barcelona); Vezette: Esther Staubli (svájci)
Gólszerzők: Hansen (63.) ill. Reiten (67.)