La Liga: Jordi Alba góljával nagy nehézségek árán legyőzte az Osasunát a Barcelona! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 33. fordulóját a listavezető Barcelona és a 9. helyen álló Osasuna összecsapása nyitotta.

(Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Kevés említésre méltó lehetőség alakult ki a mérkőzés első félidejének feléig, mivel a Barcelona nem igazán tudott mit kezdeni az Osasuna jól szervezett védekezésével. Ezt követően viszont eléggé felgyorsultak az események. Az első veszélyes helyzet a 25. percben alakult ki, amikor Balde beadása Pedrit találta meg középen, aki közelről nem jól találta el a labdát, így a lövése célt tévesztett. A 27. minutumban aztán megfogyatkozott az Osasuna, miután Herrando utolsó emberként rántotta le Pedrit, a játékvezető pedig nem habozott, és elküldte zuhanyozni a középhátvédet. Az ezt követő szabadrúgásból Raphinha lőtt majdnem gólt, ám a próbálkozása a felsőlécet is súrolva a kapu felett hagyta el a játékteret. A folytatásban is a Barcelona irányította a játékot, de a következő helyzetre egészen a 42. percig kellett várni, amikor Araujo fejelt kapura egy szöglet után, ám ez is a kapu felett szállt el. A lefújás előtt még az Osasuna is fel tudott építeni egy támadást, aminek a végén Torro tüzelt, a lövése azonban a kapu bal oldala mellett gurult el kevéssel.

A második játékrész első komoly lehetőségére az 56. percig kellett várni, amikor Frenkie de Jongot találta meg középen a labda, a holland közeli lövését viszont nagy bravúrral védeni tudta Aitor. A 62. minutumban Ansu Fati beadása tökéletesen érkezett a teljesen üresen maradó Dembele lábára, a francia szélső kapáslövése azonban nem találta el a kaput, így ezt a helyzetet is megúszta az Osasuna. A 66. percben aztán a vendégek is ki tudtak alakítani egy veszélyes helyzetet, ám ekkor Munoz kísérletét védte nagy bravúrral ter Stegen. A 68. percben Lewandowski tudott magának jó lövőhelyzetet kialakítani a tizenhatoson belül, viszont Aitor eszén ő sem tudott túljárni. A 76. percben ismét közel járt a gólszerzéshez a Barcelona, miután Lewandowski kapott egy jó kiugratást, amit a kirontó Aitor el tudott rúgni, ezzel viszont Ferran Torrest találta telibe, akiről a labda centikkel pattant a kapu mellé. A 85. percben aztán sikerült feltörni az Osasuna védelmét: Lewandowski beadását de Jong fejelte tovább Jordi Alba elé, aki külsővel kapásból a rövid alsóba tudta küldeni a játékszert, 1-0! Az utolsó percekben már nem tudott újabb erőket mozgosítani az Osasuna az egyenlítés érdekében, így a Barcelona a játék képét nézve megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, ezzel újabb fontos lépést téve a bajnoki cím felé.

Barcelona – Osasuna 1-0 (0-0)
Spotify Camp Nou Vezette: J. I. Villanueva