U20-as vb: az olaszok legyőzték a brazilokat, kikaptak a franciák a rajton – KÖRKÉP

Az Argentínában zajló U20-as világbajnokságon az elmúlt három játéknapon bonyolították le a csoportkör első fordulóinak mérkőzéseit…

(Photo by Marcio Machado/Eurasia Sport Images/Getty Images)

A csoport:

A házigazda Argentína U20 válogatottja a korai hátrányba kerülés ellenére 2-1-re megfordította az Üzbegisztán U20 elleni mérkőzést, így Javier Mascherano csapata a kötelezőnek tűnő feladat abszolválásával kezdte szereplését. A csoport másik meccsén Új-Zéland U20 egy góllal múlta felül Guatemala U20 csapatát.

Argentína U20 – Üzbegisztán U20 2-1 (2-1)
Gólszerzők: Véliz (27.), V. Carboni (41.), ill. Makhamadjonov (23.)

Guatemala U20 – Új-Zéland U20 0-1 (0-0)
Gólszerző: ill. Garbett (80.)

A csoport aktuális állása

B csoport:

A B csoport rangadója kiélezett küzdelmet hozott, végül az Egyesült Államok U20 a Real Socieadad tehetséges, Jonathan Gómez 93. percben szerzett góljával győzte le Ecuador U20-as együttesét. Eközben Szlovákia U20 a vártnak megfelelően simán, 4-0-ra legyőzte a Fidzsi-szigetek U20 csapatát, de számukra innentől kezdve csak nehezebb meccsek jönnek.

Fidzsi-szigetek U20 – Szlovákia U20 0-4 (0-2)
Gólszerzők:ill. Gazi (17.), Szolgai (25.), Gajdos (70.), Jámbor (79.)

Egyesült Államok U20 – Ecuador U20 1-0 (0-0)
Gólszerző: J. Gómez (90+3.), ill.

C csoport:

Kolumbia U20 válogatottja egy tizenegyesekkel való gólváltást követően a 90. percben harcolta ki a 2-1-es győzelmet Izrael U20 ellen. A másik mérkőzésen Japán U20 egy korai találattal diadalmaskodott Szenegál U20 ellen, így az első kör után a dél-amerikai és az ázsiai csapat áll három-három ponttal, melyek a következő körben egymás ellen játszanak.

Izrael U20 – Kolumbia U20 1-2 (0-0)
Gólszerzők: Turgeman (57. – büntetőből), ill. Cortes (74. – büntetőből), Puerta Molano (90.)

Szenegál U20 – Japán U20 0-1 (0-1)
Gólszerző:ill. Matsuki (15.)

D csoport:

Az egész első kör slágermérkőzésén Olaszország U20 csapata 3-2-re felülmúlta a Dél-Amerika-bajnok Brazília U20 együttesét. A taljánok remekül kezdték a mérkőzést, már az első félidőben háromgólos vezetésre tettek szert a két gólt és egy gólpasszt jegyző Cesare Casadei jóvoltából, ám a második félidőre feljavultak a brazilok és a hajrában Marcos Leonardo két góljával egyetlen találatra felzárkóztak, de egyenlíteni már nem tudtak. Eközben Nigéria U20 a vártnál talán nehezebben, 2-1-re nyert Dominikai Köztársaság U20 csapata ellen.

Olaszország U20 – Brazília U20 3-2 (3-0)
Gólszerzők: Prati (11.), Casadei (28., 35.), ill. Marcos Leonardo (72., 87.)

Nigéria U20 – Dominikai Köztársaság U20 2-1 (1-1)
Gólszerzők: de Pena (31. – öngól), Lawal (71.), ill. Azcona (23. – büntetőből)

E csoport:

Az E csoport két favoritja közül Anglia U20 együttese csupán egy góllal múlta felül Tunézia U20 csapatát, így a vártnál valamivel nyögvenyelősebben rajtolt az egyik esélyes. Ezzel szemben Uruguay U20 a második félidőben kiütötte a szerényebb minőséget képviselő Irak U20 csapatát és fölényes, 4-0-s sikerrel kezdte a világbajnokságot.

Anglia U20 – Tunézia U20 1-0 (1-0)
Gólszerző: Scarlett (25.), ill.

Uruguay U20 – Irak U20 4-0 (1-0)
Gólszerzők: Abaldo (38.), Ferrari (48.), Hassan Amoyed (62. – öngól), Matturro Romero (90+2.), ill.

F csoport:

Az első forduló egyik legnagyobb meglepetéseként Franciaország U20 2-1-es vereséget szenvedett Dél-Korea U20 ellen, miután a kétgólos hátrányba kerülő gallok erejéből már csak egy szépítő gólra futotta, kiegyenlíteni képtelenek voltak a hajrában. Eközben a csoport másik mérkőzésén Gambia U20 ugyancsak 2-1 arányban győzte le Honduras U20 csapatát, mindkét gólt Adama Bojang szerezte.

Franciaország U20 – Dél-Korea U20 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Virginius (70.), ill. Lee Seung-Won (22.), Lee Young-Jun (64.)

Gambia U20 – Honduras U20 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Bojang (1., 84.), ill. Aceituno (5.)