Bundesliga: kettős győzelemmel harcolta ki a bennmaradást a Stuttgart

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) osztályozójának visszavágóját hétfőn este játszotta a Hamburg és a Stuttgart.

(Photo by Marco Steinbrenner/DeFodi Images via Getty Images)

Az első mérkőzést nagyon magabiztosan 3-0-ra nyerte a Stuttgart, ezért már féllábbal megvolt a Bundesligában való bennmaradás, de várt még rájuk kemény 90 perc. A Hamburg korán visszajött a párharcba, ugyanis a 6. percben Jean-Luc Dombe passzát követően Sonny Kittel átvette a labdát, majd egy igazítást követően jó 20-21 méterről gyönyörű gólt lőtt (1-0). Az első játékrészben még egy-egy komolyabb gólszerzési lehetősége volt mindkét alakulatnak, előbb a 37. percben kis híján eldöntötte az osztályozó sorsát Sergou Guirassy, azonban nem volt elég pontos a szabadrúgása. A 40. minutumban Robert Glatzel került ígéretes helyzetbe, viszont mellé lőtt, így nem tudta egygólosra csökkenteni csapata hátrányát a szünet előtt.

A második félidő legelején eldöntötte a párharcot a vendég együttes, Guirassy kapott indítást, majd  a guineai játékos középre tette Enzo Millotnak, a francia játékos pedig hiába középre lőtte a labdát, Heuer Fernandes csak beleérni tudott a játékszerbe (1-1). A 64. percben pedig végképp eldőlt minden, a hazaiak hálóőre hibázott óriásit, amire Enzo Millot csapott le és megszerezte saját maga, valamint csapata második találatát is (1-2). A Hamburg jött előre legalább az egyenlítő találatért, de túl sok lehetőségük már nem akadt, sőt, a ráadásban Silas megrúgta a Stuttgart harmadik gólját is, amivel kialakult a végeredmény (1-3). A “Die Roten” kettős győzelemmel harcolta ki a bennmaradást az élvonalban, a Hamburg pedig ezúttal is lemaradt a Bundesligába való feljutásról.

Hamburg – Stuttgart 1-3 (1-0) – összesítésben 6-1 a Stuttgart javára
Helyszín: Volksparkstadion (Hamburg), Vezette: B. Dankert
Gólszerzők: S. Kittel (6.) ill. E. Millot (48., 64.), Silas (90+7.)