U17-es vb: a franciák a hajrában harcolták ki a továbbjutást

A pénteki két negyeddöntő után szombaton lebonyolították a másik két mérkőzést is a négy közé jutásért az Indonéziában zajló U17-es világbajnokságon…

(Photo by Marcio Machado/Eurasia Sport Images/Getty Images)

Bár Franciaország U17 a mérkőzés jelentős részében fölényben játszott, csak egy hajrában taláttal harcolt ki 1-0-s győzelmet Üzbegisztán U17 ellen, de érvényesítette a papírformát. Jean-Luc Vannuchi csapata mindkét féliődben többet támadott, azonban relatíve kevés minőségi gólhelyzetet tudott kialakítani, végül a meccs hajrájában Ismael Bouneb találata törte meg a jevet, mellyel a gallok bejutottak a legjobb négy közé, az üzbégek az angolok után egy újabb európai nagycsapattal már nem bírtak el.

Franciaország U17 – Üzbegisztán U17 1-0 (0-0)
Gólszerző: Bouneb (83.), ill.

A legutolsó negyeddöntőben két afrikai csapat mérte össze tudását egymással, Mali U17 válogatottja pedig 1-0 arányban bizonyult jobbnak Marokkó U17 együttesénél. A két csapat szoros mérkőzést játszott egymással, Malinak mindkét félidőben több lehetősége volt, azonban sokáig képtelen volt dűlöre vinni a meccset. Az utolsó tíz percen belül járva a tornán már a harmadik gólját szerző Ibrahim Diarra vitte be a mindent eldöntőt találtot, mellyel a mali válogatott jutott tovább, Marokkó pedig befejezte a szereplését.

Mali U17 – Marokkó U17 1-0 (0-0)
Gólszerző: I. Diarra (81.), ill.