Serie A: magabiztos győzelmet aratott az újonc Frosinone ellen az AC Milan! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 14. fordulójának szombati játéknapját az AC Milan és a Frosinone összecsapása zárta.

(Photo by Francesco Scaccianoce/Getty Images)

Az előző fordulóban visszatalált a győzelmi ösvényre az AC Milan gárdája, amelyre ezúttal egy igen nehéz feladat várt, hiszen a szezon egyik meglepetéscsapatát, a Frosinonét látta vendégül. Az első félidő nem is alakult zökkenőmentesen a hazaiak számára, hiszen sokáig nem találták a fogást az újonc csapaton. A 35. percben aztán majdnem sikerült megtörni a jeget, de Musah lövésénél a kapufa megmentette a vendégeket. A 43. minutumban viszont már semmi sem mentette meg a Frosinonét, egy labdaszerzést követően ugyanis sikeres ellentámadást vezetett a Milan, aminek a végén Jovic talált a kapuba, 1-0!

A második játékrész elején aztán sikerült gyorsan megduplázni a vezetést! Az 50. percben Mike Maignan ugratta ki kiváló ütemben Pulisicet, aki gyönyörű labdaátvételt követően a védők szorításában is mattolni tudta Turatit, 2-0! A mérkőzést a 74. percben sikerült végleg lezárni, miután egy beadást Jovic fejelt középre, amit Tomori kotort közvetlen közelről a hálóba, 3-0! A véghajrában ugyan még összejött a szépítés a vendégeknek Brescianini góljának köszönhetően, de ez az érdemi kérdéseken már nem változtatott. A Milan így sorozatban második győzelmét aratta és megerősítette harmadik helyét a tabellán.

AC Milan – Frosinone 3-1 (1-0)
San Siro Vezette: M. Marchetti
Jovic (43.), Pulisic (50.), Tomori (74.) ill. Brescianini (82.)
Sárga lapok: Jovic (80.) ill. Barrenechea (63.)
Kiállítás:ill.-

AC Milan: Maignan – Florenzi, Hernández, Tomori, Calabria – Loftus-Cheek (Pobega 79.), Reijnders (Bennacer 79.), Musah – Pulisic (Traoré 78.), Jovic (Camarda 85.), Chukwueze (Adli 64.) Vezetőedző: Stefano Pioli

Frosinone: Turati – Moterisi (Cheddira 86.), Okoli, Romagnoli, Oyono – Bourabia (Brescianini 46.), Barrenechea – Soule, Reinier (Gelli 57.), Ibrahimovic (Casco 65.) – Cuni (Kaio Jorge 66.) Vezetőedző: Eusebio Di Francesco