Női BL: a Chelsea és a PSG is idegenben győzött – videóval

Szerda este négy mérkőzést játszottak le a női Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában…

(Photo by Gunnar Hoffsten – UEFA/UEFA via Getty Images)

A női Bajnokok Ligájában rendkívül szorosan alakuló C csoportban némileg körvonalazódni látszik a helyzet, az első két továbbjutó helyre a két szerdai győztes lépett. Az AFC Ajax egy első félidő végi találattal győzött 1-0-ra az eddig veretlen Bayern München ellen, ezzel a hollandok a csoport élére álltak. A Paris Saint-Germain pedig idegenben diadalmaskodott 3-1 arányban a hajrában szépítő AS Roma ellen, így a franciák a második helyen egypontos lemaradásból követik a csoportelsőt.

C csoport:

AFC Ajax – Bayern München 1-0 (1-0)
Gólszerző: Leuchter (44.), ill.

AS Roma – Paris Saint-Germain 1-3 (0-1)
Gólszerzők: Giugliano (88.), ill. Chawinga (26.), Katoto (67.), Albert (87.)

A csoport aktuális állása

A D csoport első helyén helycsere történt, ugyanis a Chelsea küzdelmes mérkőzésen 3-1-re nyert a svéd Häcken vendégeként a második félidő elején duplázó Erin Cuthbert főszereplésével, így az angolok egy ponttal a csoport élére kerültek. Eközben egy kései tizenegyes jóvoltából az újonc Paris FC másodszor is legyőzte a gyengélkedő Real Madridot, mellyel a kisebbik párizsi csapat hat pontos és felzárkózott közvetlenül a csoport első két tagja mögé.