Serie A: Calhanoglu és Martinez is duplázott, kiütéses sikert aratott a Monza otthonában az Inter! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 20. fordulójának szombati játéknapját a Monza és a listavezető Inter összecsapása zárta.

(Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Komoly dominanciát mutatott be az első félidő során a listavezető Inter együttese, pedig az előzetes jóslatok szerint igen nehéz megmérettetés várt rájuk a Monza vendégeként. Az első nagy lehetőség már a 3. percben kialakult az Inter előtt, amikor Dimarco lőhetett ígéretes helyzetből, de rosszul találta el a labdát, így ez nem talált kaput. A 10. percben Lautaro Martinez fejelhetett kapura egy beadás után, de Gagliardini kézzel ért a labdába, így büntetőt ítélt a játékvezető! A labda mögé Calhanoglu állt, ő pedig magabiztos ítéletvégrehajtónak bizonyult, 0-1! Mindössze két perc telt el, amikor újabb gólt ünnepelhettek a vendégek: egy gyors ellentámadás végén Dimarco centerezett, középen pedig Lautaro Martinez érkezett, és tessékelte közelről a hálóba a labdát, 0-2! A 21. percben újabb gólpasszt oszthatott volna ki Dimarco, ám a hosszún érkező Thuram lövése kevéssel elkerülte Sorrentino kapuját. Ezt követően az Inter átadta a kezdeményezést a Monza csapatának, amely a 30. percben majdnem közelebb tudott zárkózni, de Pessina gólját végül les miatt érvénytelenítették. Ezen kívül nem akadt más lehetősége a Monzának, így az Inter magabiztos előnnyel vonulhatott a szünetre.

A második játékrészben igyekezett harcmodort váltani a Monza, Palladino mester pedig több cserével is igyekezett belenyúlni a csapatába. Ez viszont több lehetőséget nyitott az Internek a gyors ellentámadások vezetésére. Ennek az egyik példáját az 58. percben láthattuk, amikor egy kontra végén Calhanoglu engedett el egy kellemetlen pattogós lövést, amit Sorrentino nagy nehézségek árán oldalra tudott ütni. Két perccel később viszont már a hazaiak kapusa is tehetetlen volt: egy újabb gyors ellentámadás végén Thuram sarkallta vissza a labdát a tizenhatoson belül Calhanoglu elé, aki köszönte szépen a ziccert és védhetetlenül a hálóba vágta a játékszert, 0-3! A 66. percben még tovább nőhetett volna a különbség a két csapat között, de Pavard életerős fejesét Sorrentino hatalmas bravúrral szögletre tudta ütni. A 69. minutumban aztán legalább a becsületgólt meg tudta szerezni a Monza! Dany Mota tört be a tizenhatoson belülre, vele szemben pedig Darmian szabálytalankodott, így büntetőt ítélt Rapuano játékvezető. A labda mögé Pessina állt, ő pedig nagyon higgadtan a bal alsóba passzolt, 1-3! A 75. percben Kyriakopoulos tesztelte egy távoli próbálkozással Sommer reflexeit, a svájci kapust azonban nem tudta meglepni, és higgadtan oldalra ütötte a labdát. A 84. minutumban aztán újabb büntetőt ítélt a játékvezető az Inter javára, miután Akpa Akpro szabálytalankodott Frattesivel szemben a tizenhatoson belül. Calhanoglu lecserélése után a labda mögé ezúttal Martinez állt, aki a kapus helyére bombázott, 1-4! Ezt követően sem lassított az Inter, és a 88. percben sikerült még tovább növelni a különbséget! Egy labdaszerzést követően gyorsan végigvitt egy ellentámadást az Inter, aminek a végén Thuram egy védőt kicselezve a rövid alsóba passzolt, 1-5! Ezt követően már nem alakult ki újabb lehetőség, így az Inter egy rendkívül magabiztos sikert aratott, amivel átmenetileg 5 pontos előnyre tett szert a Juventusszal szemben.

AC Monza – Inter 1-5 (0-2)
Stadio Brianteo Vezette: A. Rapuano
Pessina (69. – büntető) ill. Calhanoglu (12. – büntető, 60.), Martinez (14., 84. – büntető), Thuram (88.)
Sárga lapok: Colpani (5.), Birindelli (70.) ill. Calhanoglu (58.), Pavard (79.)
Kiállítás: ill.-

AC Monza: Sorrentino – Caldirola, Gagliardini, D’Ambrosio (Pablo Mari 71.) – Ciurria (Kyriakopoulos 46.), Bondo (Colombo 46.), Pessina (Akpa Akpro 80.), Pereira (Birindelli 58.) – Carboni, Colpani – Dany Mota Vezetőedző: Raffaele Palladino

Inter: Sommer – Pavard (Bisseck 81.), de Vrij, Bastoni (Acerbi 72.) – Darmian, Barella (Frattesi 62.), Calhanoglu (Asllani 62.), Mkhitaryan, Dimarco (Augusto 72.) – Thuram, Martinez Vezetőedző: Simone Inzaghi