Német Kupa: kétszer is hátrányból felállva, a 90. percben lőtt góllal győzte le a Stuttgartot a Bayer Leverkusen! – videóval

A Német Kupa negyeddöntőinek csúcsrangadóját rendezték meg kedd este a Bayer Leverkusen és a VfB Stuttgart között, ahol a kérdés az volt, hogy melyik csapat jut be a legjobb 4 közé, és ezzel melyik gárda lesz az idei kiírás legfőbb esélyese.

(Photo by Lars Baron/Getty Images)

A Német Kupában állva maradt 8 csapat közül a két legfőbb esélyes, a bajnokságot vezető Bayer Leverkusen, valamint a harmadik helyezett VfB Stuttgart volt, ez a két csapat viszont pont egymással csapott össze az elődöntőbe jutásért. A találkozó a vendégek szempontjából kezdődött jobban, hiszen az első lehetőségükből megszerezték a vezetést. A 11. percben egy szögletet végezhetett el a Stuttgart, ahol Anton tudott elszakadni a védőjétől, majd szépen a hosszú sarokba fejelte a játékszert, 0-1! A vezetés megszerzését követően a Stuttgart az előny megőrzésére és a gyors ellentámadásokra fordított nagy erőket, míg a Leverkusen hiába próbálta meg feltörni a vendégek védelmét, sokáig kapura lövése sem volt a csapatnak. A szünet előtti utolsó percekben aztán kétszer is közel járt az egyenlítéshez a hazai gárda, de Nübel a 43. percben Grimaldo szabadrúgását védte nagy bravúrral, majd nem sokkal később Schick közeli sarkazásánál tudott lábbal hárítani a kapus. A ráadásban még Ito eresztett meg egy ígéretes lövést a vendégek részéről, de a védő próbálkozása csak az oldalhálót találta el, így megmaradt az 1:0-s állás a szünetre.

A második játékrész harmadik percében rögtön egyenlíthetett volna a Leverkusen, miután Schick fordulhatott kapura ziccerben Wirtz passza után, de a cseh támadó lövésénél újabb nagy bravúrt mutatott be Nübel. Az 50. percben azonban már a Stuttgart kapusa is tehetetlen volt, miután Andrich gyűjtötte be a labdát 25 méterre az ellenfél kapujától, majd pár tolást követően védhetetlenül kilőtte a bal felsőt, 1-1! Az egyenlítést követően nyomott tovább a Leverkusen, de a vezetést ismét a Stuttgart szerezte meg! Az 58. percben saját kapujának előterében vesztett labdát a Bayer, ami után Millot passzából Führich került ígéretes helyzetbe, ő pedig védhetetlenül a jobb felsőbe lőtt, 1-2! A Leverkusennek viszont erre is volt válasza, a 66. percben ugyanis a csereként beálló Adli tudta lefutni a védőjét, majd mattolta Nübelt is, 2-2! A 78. percben megint a Stuttgart járt közel a vezetés megszerzéséhez, miután Undav tudott lefordulni a védőjéről, de a jobb sarokba tartó lövését nagy bravúrral védte Kovar. A csattanó aztán a 90. percben érkezett el, amikor Wirtz beívelésére Tah érkezett teljesen egyedül a hosszún, ő pedig fejjel bevette Nübel kapuját, amivel a mérkőzés folyamán először szerezte meg a vezetést a Leverkusen, 3-2! Az utolsó pillanatokban még Undav tudott megereszteni egy lövést 16 méterről, de a próbálkozása a kapu közepére tartott, ezt Kovar könnyedén hárította, így a Leverkusen kiharcolta a továbbjutást, és ott vannak az elődöntőben!

Bayer Leverkusen – VfB Stuttgart 3-2 (0-1)
BayArena Vezette: D. Schlager
Andrich (50.), Adli (66.), Tah (90.) ill. Anton (11.), Führich (58.)
Sárga lapok: Andrich (18.), Frimpong (34.) ill. Mittelstadt (26.)
Kiállítás:ill.-

Bayer Leverkusen: Kovar – Hincapié, Tah, Tapsoba – Grimaldo, Andrich, Xhaka, Frimpong (Stanisic 90+3.) – Wirtz (Hlozek 90+3.), Schick (Iglesias 64.), Hofmann (Adli 64.) Vezetőedző: Xabi Alonso

VfB Stuttgart: Nübel – Rouault, Anton, Ito – Vagnoman, Karazor, Stiller, Mittelstadt (Stergiou 70.) – Millot (Leweling 62.), Führich (Dahoud 79.) – Undav Vezetőedző: Sebastian Hoeness