NB I: Karamoko duplájával a Fehérvár nyerte a Paks elleni ezüstcsatát! – videóval

A labdarúgó NB I 28. fordulójának szombati játéknapját a 2. helyezett Paks és a 3. Fehérvár rangadója zárta.

Aktívabban kezdte a mérkőzést a Paks együttese, amely már a 3. percben közel járt ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést. Egy szélről érkező beadásnál Könyves és Windecker egymást zavarta, de a lepattanóba Könyves még bele tudott pöckölni, a közelről érkező lövésnél azonban Tóth nagy bravúrral hárítani tudott. Az első negyedórában még Könyves 14 méterről leadott lövését kellett védenie Tóthnak, majd Windecker 3 méterről a kapu mellé fejelte Vas beadását. A 20. percben aztán újabb bravúrra volt szükség a vendégek kapusától, aki ezúttal Mezei 18 méterről leadott életerős bal alsóba tartó lövését hárította. Egy perccel később aztán a vendégek első nagy helyzete is megvolt, miután Karamoko vihette a labdát a kapura, de 10 méterről a felső lécet találta el. A 23. minutumban viszont már nem hibázott a Fehérvár támadója! Christensen adott kiváló labdát Karamokonak, aki Kinyik szorításában 12 méterről a kapu bal sarkába helyezte a játékszert, 0-1! A félidő második felében jóval kevesebb esemény történt, a Paks hiába próbálta meg feltörni a fehérváriak védelmét, nem jártak sikerrel, így megmaradt az egygólos különbség a felek között a szünetre.

A második játékrész elején aztán komoly lehetőséghez jutott a Paks, miután az első percben a játékvezető kiállította Csongvait, aki fejen rúgta Kinyiket. Az 55. percben viszont kétgólos hátrányba került a hazai gárda! Egy labdavesztést követően Christensen Schönhöz passzolt, aki kiváló ütemben ugratta ki Karamokót, ő pedig a kapust kicselezve a kapuba passzolta a labdát, 0-2! Ezt követően a Paks számtalan beadással próbálta meg középen megtalálni a Windecker, Könyves, Böde triót, de csak két gyengébbre sikeredett Windecker fejest lehetett feljegyezni, amiket könnyedén fogott Tóth. A 84. percben aztán némileg a semmiből szépíteni tudott a Paks! Balogh vállalkozott egy távoli lövésre, az egyik védő mozgása pedig megzavarta Tóthot, így nem tudott hárítani, 1-2! A 90. minutumban aztán Kovács vette célba a rövid alsót, Tóth viszont bravúrral leért a próbálkozásra. A 101 percig tartó mérkőzésen töretlenül próbálkoztak a hazaiak, de nem tudták megszerezni az egyenlítést érő találatot, így a Fehérvár nyerte ezt a rangadót, és egy pontra megközelítették ellenfelüket a tabellán.

Paks – Fehérvár 1-2 (0-1)
Paksi FC Stadion Vezette: Bogár Gergő