Bundesliga: Wirtz csereként beállva triplázott, sima győzelem után bajnok a Bayer Leverkusen! – videóval

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójában a Xabi Alonso vezette Bayer Leverkusen az Ole Werner által irányított Werder Brement látta vendégül…

(Photo by ANP via Getty Images)

A mérkőzés folyamán először a Bayer Leverkusen előtt adódott lehetőség. A 9. percben Tella átadását követően Hincapié került ziccerbe, az ecuadori lövését hárította Zetterer. A 23. percben Malatini követett el szabálytalanságot Hofmannal szemben a tizenhatoson belül, a játékvezető először nem ítélt büntetőt, majd visszanézte az esetet és ezt követően már a tizenegyespontra mutatott. Bár Zetterer eltalálta az irányt, ám a Victor Boniface által elvégzett büntetőt végül így is a hálóban kötött ki. A 30. percben Hofmann végzett el szögletet, a beívelése után Tah fejelt kapura, melyet hárított Zetterer, a labda azonban kipattant a kapusról, Boniface kétszer is próbálkozott, ám a Werder portás mindkét lövését védte. A 35. percben Hofmann lőtt a tizenhatoson belül, Veljkovic azonban blokkolta a kísérletét. A 38. percben Hofmann ívelését követően Amine Adli került hatalmas ziccerbe, a fiatal marokkói válogatott támadó viszont a felső lécet találta telibe. Az első félidőben nem született már több gól, így a Leverkusen 1-0-ás állásról várhatta a folyatást a Werderrel szemben, Xabi Alonso legénysége egyértelműen nagy fölényben játszott.

A szünetet követően ismét a Leverkusentől láthattunk először próbálkozást. Az 52. percben Wirtz gurította vissza a labdát Boniface elé, a nigériai csatár jócskán célt tévesztett, ráadásul az őt megjátszó csapattárs lesen volt. A 60. percben kétgólosra növelte előnyét Xabi Alonso együttese! Victor Boniface készített elő Granit Xhaka számára, aki közel 25 méterről védhetetlenül a kapu jobb oldalába lőtt. A 68. percben újabb bombagólt jegyzett a Bayer Leverkusen, ezzel már háromgólosra növekedett a ‘Gyógyszergyáriak’ előnye a Werder Bremennel szemben, ezúttal Florian Wirtz lőtt 16 méterről védhetetlenül a léc alá. A 72. percben Frimpong előtt adódott lehetőség, ám Zetterer ezúttal résen volt és hárította a holland szélső közeli lövését. A 77. percben feljegyezhettük az első Werder Bremen ziccert. A csereként beállt Deman labdáját kiütötte Hradecky, majd a kipattanót követően Schmid a léc fölé lőtt. A 83. percben megszerezte negyedik gólját a Leverkusen! Palacios ugratta ki remek ütemben Wirtzet, aki saját maga fejezte be az akciót! Néhány szurkoló pedig már az öröm hevében berohant a pályára, a játékosok és persze a szakmai stáb kérték őket, hogy bírják ki a hátralevő perceket. A 90. percben már 5-0 a ‘Gyógyszergyáriak’ javára, ezúttal is Wirtz vette be a Werder hálóját Grimaldo átadását követően! A szurkolók itt már ellepték a pályát, így Osmers játékvezető lefújta a mérkőzést, a 2023/2024-es Bundesliga idény bajnoka ezzel a sikerrel a Bayer Leverkusen! A klub történelme során először emelheti majd magasba a ‘salátástálat’!

Bayer Leverkusen – Werder Bremen 5-0 (1-0)
BayAréna (Leverkusen); Vezette: H. Osmers
Gólszerzők: Boniface (25. – büntető), Xhaka (60.), Wirtz (68., 83., 90.) ill.