MLS: kétgólos hátrányból mentettek pontot Gazdagék – videóval

Az MLS vasárnapi játéknapján a Gazdag Dánielt foglalkoztató Philadelphia Union az Atlanta United otthonába látogatott…

(Photo by Kevin C. Cox/Getty Images)

Az Atlanta United és a Philadelphia Union mérkőzése izgalmas küzdelemben 2-2-es döntetlennel ért véget. Az első félidőben ugyan mindkét csapat előtt adódtak kisebb lehetőségek, egyikük sem tudott betalálni. A hazaiak részéről különösen a világbajnok Almada volt veszélyes, aki több lövéssel is próbára tette Blake kapus képességeit. Gól nélküli döntetlennel zárult az első játékrész. A második félidőből tíz perc telt el, amikor Almada kapu elé ívelt bejátszásást Daniel Rios fejelte az ötösről a hálóba. A hazaiak továbbra is lendületben maradtak és sorban alakították ki a helyzetek, majd a 63. percben Caleb Wiley jól helyezett távoli átlövése zörgette meg újból a hálót. 0-2 után a vendégek is egyre többször adtak magukról életjelet, de az Atlanta akár el is dönthette volna a mérkőzést a harmadik góllal. Az utolsó húsz percen belülre érve Mikael Uhre lépett ki és lőtt magabiztosan a félig már kimozduló Guzan kapujába. A Union valósággal vérszemet kapott a hajrára és újabb négy perccel később pedig már ki is egyenlítettek, miután Kai Wagner egy nagy bedobás utáni kifejelt labdát a tizenhatos vonaláról kapásból küldött a kapuba. A végjáték így rendkívül izgalmasan alakult, mindkét csapat megnyerhette volna a meccset, azonban egyikük sem tudta bevinni a harmadik gólt, így megosztoztak a pontokon.

Gazdag Dániel csapata három győzelemmel és négy döntetlennel a harmadik helyet foglalja el a konferenciában, a magyar válogatott középpályása ezúttal nem szerzett kanadai pontot.

Atlanta United – Philadelphia Union 2-2 (0-0)
Gólszerzők: D. Rios (55.), Wiley (63.), ill. Uhre (73.), Wagner (77.)