Coppa Italia: ötgólos meccsen nyert az Atalanta, a bergamói klub lesz a Juventus ellenfele a fináléban! – videóval

Szerda este került megrendezésre a visszavágó a Gian Piero Gasperini vezette Atalanta és a Vincenzo Italiano által irányított Fiorentina között az Olasz Kupa (Coppa Italia) elődöntőjében. Az első mérkőzést a firenzei csapat nyerte 1-0-ra, azaz a vendégek előnyösebb helyzetből várhatták a találkozót…

(Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

A vezetést a 8. percben szerezte meg az Atalanta, Scamacca átadása tovább pattant Mandragoráról éppen Koopmeiners elé, aki ezt követően egyedül tört a kapu irányába, a lövése pedig a kapu bal oldalában kötött ki. A 13. percben De Ketelaere passza után Scamacca lőtt hatalmas gólt Terracciano kapujába, ám a találatot megelőzően szabálytalanul szerezte meg a labdát a bergamói együttes, így utólag elvették. Az első félidőben nem született több gól, Gasperini legénysége tehát 1-0-ás előnyből várhatta a folytatást.

A fordulást követően gyorsan emberhátrányba került a Fiorentina, az 53. percben Milenkovic buktatta a gólhelyzetbe került Scamaccát, a játékvezető kezében pedig rögtön villant a piros lap. Ennek ellenére a 68. percben egyenlített Vincenzo Italiano együttes, Biraghi ívelt a kapu elé szabadrúgásból, melyet követően Martinaz Quarta bólintott a hálóba. Nem sokáig örülhetett azonban ennek a vendég gárda, mivel a 75. percben újra megszerezte a vezetést az Atalanta. Ruggeri beívelése után De Ketelaere fejjel Scamacca elé tette a labdát, aki akrobatikus mozdulattal gyönyörű gólt akasztott Terracciano hálójába. A hosszabbításban további két gólt rámolt be a bergamói alakulat, így Gasperini csapata megúszta a túlórát. A 90+5. percben egy kontra végén Scamacca passzolt Lookmanhez, aki kissé kiszorított helyzetből lőtt a hálóba, a partjelző lest intett, a VAR segítségével azonban kiderült, szabályos volt a nigériai támadó gólja. A 90+8. percben pedig Pasalicsot ünnepelhették a társak, aki Lookman átadása után gurított a hálóba. Ezzel tehát az Atalanta jutott be a fináléba, ahol a Juventus lesz az ellenfél.

Atalanta – Fiorentina 4-1 (1-0) – Döntőbe jutott: az Atalanta 5-2-es összesítéssel
Gewiss Stadion (Bergamo); Vezette: Federico La Penna
Gólszerzők: Koopmeiners (8.), Scamacca (75.), Lookman (90+5.), Pasalic (90+8.) ill. Martinez Quarta (68.)
Sárga lap: Kolasinac (56.), Scamacca (80.) ill. Mandragora (43.), Dodo (69.)
Kiállítva: ill. Milenkovic (53.)

Atalanta: Carnesecchi – Djimsiti, Hien, Kolasinac (Pasalic 70.) – Zappacosta (Miranchuk 74.), Ederson (Lookman 70.), De Roon, Ruggeri – Koopmeiners – Scmacca, De Ketelaere. Vezetőedző: Gian Piero Gasperini

Fiorentina: Terracciano – Dodo (Kayode 83.), Milenkovic, Ranieri, Biraghi – Bonaventura, Mandragora (Comuzzo 83.) – González, Beltran (Duncan 60.), Kouamé (Ikoné 83.) – Belotti (Martinez Quarta 55.). Vezetőedző: Vincenzo Italiano