BL: Vinícius duplájára Sané és Kane válaszolt, egyenlő esélyekkel vághat neki a madridi visszavágónak a Real és a Bayern! – videóval

Már az elődöntős szakasza kezdődött meg a Bajnokok Ligájának, ahol elsőként a Bayern München és a Real Madrid feszült egymásnak.

(Photo by Kevin Voigt/Getty Images)

Nagyon aktívan kezdte a mérkőzést a Bayern gárdája, amely már az első percben egy nagy lehetőséget dolgozott ki, ekkor ugyanis Sané lőhetett az ötös bal sarkánál, Lunin azonban jól zárta a szöget és lábbal hárítani tudott. Ezt követően Kane lőtt 17 méterről kapura, de ez megpattant az egyik védő lábán, így könnyű zsákmány volt a kapusnak. A 7. percben ismét Sané tudott helyzetbe kerülni, 10 méterről kevéssel a léc fölé lőtt, majd egy labdaszerzés után a félpályáról Kane emelte kapura a labdát, ám ez is kicsivel célt tévesztett. Az első 10 perc után aztán alábbhagyott a Bayern által diktált iram, és így a Real is egyre többször kiszabadult a saját kapuja előteréből, sőt a 24. percben meg is szerezték a vezetést, miután Toni Kroos kiváló meglátása után Vinícius léphetett ki ziccerben, majd 13 méterről a bal alsóba gurított, 0-1! A következő nagy helyzetre a 42. percig kellett várni, amikor a Bayern végezhetett el 20 méterről egy szabadrúgást, de Kane lövése kevéssel a jobb sarok mellett hagyta el a játékteret, így a szünetre megmaradt az egygólos különbség a felek között.

A második játékrész első veszélyes helyzete a Real előtt adódott, akiknél az 51. percben egy ellentámadás végén Kroos tudott kapura lőni, de Neuer bravúrral védett. Ez a bravúr nem sokkal később még többet ért, ugyanis nem sokkal később egalizált a Bayern München! Az 53. minutumban Sané tört be a tizenhatoson belülre, majd ballal a rövid alsóba bombázott, 1-1! Sőt, az 57. percben a vezetés is a bajoroknál volt! Ekkor Vázquez szabálytalankodott Musialával szemben a büntetőterületen belül, így tizenegyest ítélt a játékvezető. A labda mögé Kane állt, ő pedig higgadtan értékesítette a lehetőséget, 2-1! A következő nagy helyzet a 79. percben alakult ki, amikor Modric parádés indítása után Vinícius lőhetett az ötös bal sarkáról, de Neuer hárítani tudta a közeli próbálkozást. Pár perccel később aztán már a német kapus is tehetetlen volt, miután Rodrygo harcolt ki büntetőt a Realnak, amit Vinícius értékesített magabiztosan, 2-2! Ezt követően már nem alakult ki újabb nagy esemény, így a döntés teljes mértékben a madridi visszavágóra maradt.

Bayern München – Real Madrid 2-2 (0-1)
Allianz Arena Vezette: C. Turpin
Sané (53.), Kane (57. – büntető) ill. Vinícius (24., 83. – büntető)
Sárga lapok: Mazraoui (43.), Kim (82.) ill. Kroos (64.), Vázquez (90+1.)
Kiállítás:ill.-

Bayern München: Neuer – Mazraoui, Kim, Dier, Kimmich – Goretzka (Guerreiro 46.), Laimer – Musiala, Müller (Gnabry 80.), Sané (Davies 87.) – Kane Vezetőedző: Thomas Tuchel

Real Madrid: Lunin – Vázquez, Nacho (Camavinga 65.), Rüdiger, Mendy – Valverde, Tchouameni, Kroos (Diaz 76.) – Bellingham (Modric 75.) – Rodrygo (Joselu 87.), Vinícius Vezetőedző: Carlo Ancelotti