La Liga: 7-0-s győzelemmel zárta a 2023/24-es idényt a Girona – videóval

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) utolsó fordulójának nyitómérkőzésén a biztos bronzérmes Girona a már régebb óta tuti kiesőnek számító Granadát fogadta.

(Photo by Joan Valls/Urbanandsport/NurPhoto via Getty Images)

A Girona nagyon simán lefocizta a Granadát és már az első játékrészben eldöntötték a mérkőzést a katalánok. A 30. percben sikerült meglőni az első gólt a Gironának, egy kis szöglet kombináció végén Tsygankov ívelt a kapu előterébe, amelyre Eric García érkezett a legjobb ütemben és fejelt a kapuba, 1-0! Nem sokat váratott magára a második hazai találat, a 33. percben egy gyors támadás végén Miguel Gutierrez tette középre a labdát, amibe Tsygankov jól tette bele a lábát, így a jobb alsóban kötött ki a játékszer, 2-0! Még a szünet előtt megrúgta a harmadikat a katalán csapat, Portu harcolt ki egy büntetőt, amelyet Artem Dovbyk tudott értékesíteni a 44. percben, 3-0!

A második félidőben sem állt le a gólgyártással a hazai együttes. Az 54. percben Savio kapott a baloldalon egy remek indítást, majd észrevette, hogy a hosszún üresen érkezik Tsygankov, akinek a lábára tette a labdát a brazil szélső, így az ukrán játékosnak csak az üres kapuba kellett lőnie közelről, 4-0! A 61. percben ráadásul Pellistri megkapta második sárga lapját és a kiállítás sorsára jutott, így emberhátrányba is kerültek a vendégek. A 75. percben a másik ukrán csatár, Dovbyk is meglőtte a második gólját a mérkőzésen, Stuani indítását követően nagyon higgadtan elpöckölte a labdát Martínez kapus mellett, 5-0! Dovbyknak ez volt a 23. találata a bajnokságban, amivel befogta Alexander Sorloth a góllövőlista élén. A 78. percben egy gólpasszt is kiosztott Dovbyk, Couto beadását fejelte le Stuani elé, a rutinos uruguayi csatár pedig két méterről a kapuba lőtt, 6-0! A 89. percben pedig újabb büntetőhöz jutott a Girona, amelyet Dovbyk ezúttal is értékesíteni tudott, így a mesterhármasának köszönhetően átvette a vezetést a góllövő listán, a maga 24 találatával 7-0! A Girona tehát méltóképp búcsúztatta a 2023/24-es idényt, míg a Granada a kiesés mellett egy megsemmisítő vereséggel int búcsút a szezonnak és az élvonalnak.

Girona – Granada 7-0 (3-0)
Helyszín: Estadio Municipal de Montilivi (Girona), Vezette: A. Ruíz
Gólszerzők: E. García (30.), Tsygankov (33., 54.), Dovbyk (44. – büntetőből, 75., 89. – büntetőből), Stuani (78.) ill.
Sárga lap: D. López (32.), Portu (45+3.), E. García (82.) ill. S. Ruiz (36.), R. Sánchez (43.), Callejón (62.)
Kiállítás:ill. Pellistri (61.)

Girona: Gazzaniga – E. García, D. López (Couto 50.), Blind, Gutierrez (A. Martínez 65.) – Herrera (P. Torre 50.), A. García – Tsygankov (Stuani 56.), I. Martín, Portu (Savio 51.) – Dovbyk. Vezetőedző: Míchel

Granada: M. Martínez – Sánchez (Saenz 73.), Rubio, Torrente (Bruno Mendez 72.), Maouassa (Brau 60.) – Villar (Piatkowski 46.), Ruíz, Gumbau – Pellistri, Boyé, Rodelas (Callejón 46.). Vezetőedző: J. Sandoval