Skót Kupa: a Celtic a Rangerst legyőzve nyerte meg a döntőt – videóval

A Skót Kupa (Scottish Football Association Challenge Cup) fináléjában Old Firmet rendeztek, avagy a Celtic és a Glasgow Rangers vívott egymással nagy harcot a trófeáért.

(Photo by Rob Casey/SNS Group via Getty Images)

A mérkőzésen mindkét együttes a stabil védekezésre alapozott és egyik vezetőedző sem mert nagyot kockáztatni, ami meg is látszott a mérkőzésen. A két ősi rivális a mezőnyben vívott óriási harcot és lehetőségig alig-alig jutottak el. Többnyire átlövésekkel próbálkoztak ennek következtében az együttesek, de azok rendre pontatlanok voltak vagy a kapusoknak ahogy mondani szokás csemege volt mindegyik lövés. Azonban a 90. percben az egyik ilyen lövés, amelyet Paulo Bernardo eresztett meg szintén könnyednek látszott, viszont Jack Butlandről kijött, a kipattanóra pedig a Celtic támadója, Adam Idah csapott le a leghamarabb és a kapus mellett a kapuba lőtt, 1-0! A 10 perces hosszabbítást pedig már kihúzta a Celtic, így megszerezték történelmük 41. sikerét a sorozatban.

Celtic – Rangers 1-0 (0-0)
Helyszín: Hampden Park (Glasgow),Vezette: N. Walsh
Gólszerző: A. Idah (90.)

Celtic: Hart – Johnston, Carter-Vickers, Scales, Taylor – O’Riley, McGregor, Hatate (P. Bernardo 78.) – Forrest (Kuhn 72.), Furuhashi (Idah 62.), Maeda. Vezetőedző: Brendan Rodgers

Rangers: Butland – Tavernier, Balogun, Davies, Yilmaz – Diomande, Raskin – Sterling (McCausland 81.), Cantwell (Wright 74.), Silva (Matondo 74.) – Dessers (Sima 46.). Vezetőedző: Philippe Clement