Portugál Kupa: a Porto hosszabbításban múlta felül a 29. perctől emberhátrányban játszó Sportingot – videóval

A Portugál Kupa (Taça de Portugal) döntőjében a szezonját megmenteni igyekvő Porto és a bajnoki címet megszerző Sporting CP találkozott egymással…

(Photo by Gualter Fatia/Getty Images)

A találkozó 20. percében volt az első említésre méltó lehetőség, amelyből gól is született: Pedro Goncalves tekert át a hosszúra egy szögletet, amelyre Jerry St. Juste érkezett a legjobb ütemben és bólintott a kapuba, a labdába ugyan még beleért Diogo Costa, de hárítani már nem tudott, 0-1! A 24. percben kis híján megduplázta előnyét a lisszaboni alakulat, azonban Nuno Santos jól eltalált lövését Diogo Costa bravúrral védeni tudta. A 25. percben pedig sikerült egyenlítenie a Porto csapatának az első kaput eltaláló lövésükből, miután Joao Mario óriásit hibázva egy veszélytelen labdába nagyon rosszul ért bele, így konkrétan lekészítette a labdát Evanilsonnak, a brazil csatár pedig köszönte szépen és kihasználta az ajándék lehetőséget, 1-1! A 29. percben pedig emberhátrányba került a Sporting, mert St. Juste utolsó emberként szabálytalankodott a gólhelyzetben kitörő Galenóval szemben, ezért kiállította őt Verissimo játékvezető. Úgy festett, hogy büntetőt is elvégezhet a Porto a holland játékos szabálytalanságát követően, de videobírózás után ezt végül visszavonta a sporttárs.

A második játékrészben nem történt annyi esemény, mint az elsőben. Nagy helyzete az emberelőnyben lévő Porto csapatának nem volt, mintha pont őket fogta volna meg a kiállítás. A 65. percben volt a legnagyobb helyzet, Sebastian Coates kapott egy labdát, amelyet kapura fejelt, de centikkel elkerülte azt. A rendes játékidőben ennek következtében nem született döntés, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban, a 100. percben büntetőhöz jutott a Porto, miután Pinto Diogo szabálytalankodott, a tizenegyeshez pedig Mehdi Taremi állt oda és az iráni támadó nem hibázott a kapuba lőtt, 2-1! A 118. percben az emberhátrányban szereplő Sporting kis híján kiegyenlített, de Goncalo Inacio ígéretes helyzetből leadott fejese elkerülte a kaput. A döntőt tehát a Porto nyerte, ami történelmének 20. győzelme volt a sorozatban.

Porto – Sporting 2-1hosszabbítás után (2-1, 1-1, 1-1)
Helyszín: Estádio Nacional do Jamor (Lisszabon – Oeiras), Vezette: F. Verissimo
Gólszerzők: Evanilson (25.), Taremi (100. – büntetőből) ill. St. Juste (20.)
Sárga lap: Joao Mario (37.), Varela (66.), Pedro (90+1.), S. Conceicao (97.), Evanilson (103.), Otávio (110.) ill. Santos (30.), Gyökeres (39.), Braganca (78.), Neto (81. – pályán kívül), Hjulmand (106.), Paulinho (107.)
Kiállítás: S. Conceicao (97. – pályán kívül – vezetőedző) ill. St. Juste (29.)

Porto: Costa – Joao Mario (Taremi 46.), Pedro, Otavio, Wendell – Varela (Grujic 85.), Nico (Eustaquio 85.) – S. Conceicao (Borges 117.), Pepé (M. Fernandes 114.), Galeno – Evanilson (Baro 104.). Vezetőedző: Sergio Conceicao

Sporting: Pinto Diogo – Inácio, Coates (Paulinho 102.), St. Juste – Santos (Esgaio 83.), Morita (E. Quaresma 35.), Hjulmand, Catamo (Diomande 71.) – Goncalves (Koindredi 91.), Gyökeres, Trincao (Braganca 71.). Vezetőedző: Ruben Amorim