U17 Eb: a franciák és a portugálok is kiütéssel kezdtek

Két év kihagyás után 2022-ben Izraelben kerül megrendezésre az U17-es Európa-bajnokság, melynek első két játéknapján mind a 16 résztvevő válogatott pályára lépett. Lássuk, mi történt a korosztályos kontinensviadal csoportkörének első fordulójában…

A csoport:

Az A csoport slágermeccse nem hazudtolta meg az előzetes várakozások, végül nagy csatában Németország 3-2-re felülmúlta az előző két U17-es Eb-n egyaránt döntőt játszó Olaszország fiataljait. A Nationalelf két góllal is vezetett, a taljánok azonban kiegyenlítettek, ám a második félidőben Dzenan Pejcinovic találata eldöntötte a három pont sorsát. A másik összecsapáson a rendező Izrael nemzeti csapata három hajrábeli találattal győzte le 3-0 arányban Luxemburgot.

Izrael U17 – Luxemburg U17 3-0 (0-0)
Gólszerzők: Yusopove (78., 82.), Zoabi (87.), ill.

Olaszország U17 – Németország U17 2-3 (1-2)
Gólszerzők: Bruno (44.), Bolzan (48.), ill. Bischof (24.), Wanner (27.), Pejcinovic (56.)

Az A csoport aktuális állása

B csoport:

A B jelű négyesben mindkét hétfői mérkőzésen érvényre jutott a papírforma: az egyik favorit simán, a másik szoros küzdelemben győzött. Franciaország korosztályos válogatottja a duplázó Desire Doue vezérletével 6-1-es csapást mért Lengyelország együttesére. Eközben a címvédő Hollandia együttesének bár némileg rezgett a léc, a korai hátrányba kerülés ellenére 3-1-re diadalmaskodott Bulgária ellen.

Franciaország U17 – Lengyelország U17 6-1 (4-0)
Gólszerzők: Doue (6., 15. – az elsőt büntetőből), Gueguin (27.), Diallo (40.), Tel (64.), Byar (66.), ill. Dawid Drachal (74.)

Bulgária U17 – Hollandia U17 1-3 (1-1)
Gólszerzők: Georgiev (10.), ill. Misehouy (30.), Babadi (60.), van Duiven (90+1.)

A B csoport aktuális állása

C csoport:

A kilenc elsőségével kontinentális rekordbajnoknak számító Spanyolország a papírformának megfelelően, 2-0-s győzelmet aratott Törökország ellen egy első félidő végi és egy második félidő eleji találat jóvoltából. Ellenben a másik mérkőzésen az esélyesebb Belgium hiába vezetett sokáig minimális különbséggel, Szerbia a hajrában 1-1-re módosította a találkozó állását, így meglepetéssel végződött a találkozó.

Szerbia U17 – Belgium U17 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Milosevic (88. – büntetőből), ill. Idumbo-Muzambo (17.)

Törökország U17 – Spanyolország U17 0-2 (0-1)
Gólszerzők:ill. D. Rodríguez (41.), Solanilla (53.)

A C csoport aktuális állása

D csoport:

A D csoportban a favorit Portugália egy pillanatig sem kegyelmezett Skócia nemzeti együttesének, és végig vezetve aratott kiütéses, 5-1-es sikert öt különböző játékosa góljával, miután már a nyolcadik perctől kezdve előnyben voltak. A két északi válogatott összecsapásán Svédország egy góllal jobbnak bizonyult Dánia csapatánál az első félidei kétgólos vezetés jóvoltából.

Dánia U17 – Svédország U17 1-2 (0-2)
Gólszerzők: Sahsah (59.), ill. Kanga (3., 24. – az elsőt büntetőből)

Skócia U17 – Portugália U17 1-5 (0-3)
Gólszerzők: MacKenzie (62.), ill. Lima (8.), J. Rodríguez (26.), Veloso (37. – büntetőből), Moreira (69.), Ribeiro (73.)