Női BL: Jakabfi gól a Barca kapujában!

A női Bajnokok Ligája negyeddöntőjének egyik legnagyobb rangadójának ígérkezett előzetesen, a címvédő Vfl Wolfsburg, és a feltörekvő FC Barcelona csatája. Csakhogy a várakozásokkal ellentétben a végkifejlett nagyon is sima lett.

Vfl Wolfsburg – FC Barcelona 3-0
Nem sok esélyt adtak a „Farkaslányok”, a katalán hölgyeknek. Az Elsterweg Stadionba kilátogató, több mint 8000 ezer néző azt láthatta, hogy a német bajnok játszi könnyedséggel uralja a legjobb spanyol klub elleni BL fellépést. Az első félidőben azonban csak egyetlen gól született, amit az egyik legnépszerűbb német játékos, Nadine Kessler szerzett. A folytatásban még inkább rákapcsolt a Wolfsburg (80-20% volt a labdabirtoklási arány), aminek eredményeként előbb Martina Müller, majd a magyar válogatott Jakabfi Zsanett talált be. A továbbjutás valószínűleg eldőlt, bár a későbbiekben még gondjai lehetnek a németeknek a helyzetkihasználásukkal, lévén 33 alkalommal tüzeltek most is, amiből 30 kísérlet ugye értelemszerűen sikertelen volt.