Többnyire papírforma, de voltak kínos kiesők – Magyar Kupa 3. forduló összefoglaló

A Magyar Kupa szerdai játéknapjából 3 mérkőzést későbbi időpontban rendeztek, ezeket így utólag pótoljuk!

Vasas – Ajka: két másodosztályú gárda találkozott a Fáy utcában, a mérkőzést egyébként ingyen lehetett megtekinteni. Az Ajka tartalékos felállásban nézett szembe az angyalföldi egyesülettel, így nem meglepő, hogy a hazaiak sima, 3-0-ás győzelmet arattak, a Vasas magabiztosan lépett tovább a nyolcad döntőkbe.

Vasas (NBII) – Ajka (NBII): 3-0

REAC – Paks: jó iramú mérkőzést láthatott a publikum Rákospalotán. Fiola duplázott a mérkőzésen, sok helyzet kialakult, a továbbjutás azonban a vendégeké lett.

REAC (NBIII) – Paks (NBI): 1-2

Videoton – Haladás: 18:00-kor kezdődött a Magyar Kupa 3. fordulójának legpikánsabbnak tartott párharca, hiszen két élvonalbeli csapat küzdelmére láthatták a nézők. A Videoton a bajnokságban és az Európa Ligában mutatott formájához képest pontatlanul játszott, nehezen tudott fölénybe kerülni a szombathelyi együttessel szemben. 1-1 kapufa is esett, de a gólcsendet a hosszabbításban sikerült megtörni, Nikolic talált be a 95.-ik, majd pedig a 100.-ik percben, így végleges eldőlt, hogy a fehérváriak jutottak tovább.

Videoton (NBI) – Haladás (NBI): 0-0 – hosszabbításban 2-0

Magyar Kupa eredmények:

Október 29. (12:30) Létavértes (NBIII) – Lombard Pápa (NBI): 1-0
Október 30. (12:30) Kazincbarcika (NBII) – Nyíregyházi Spartacus: 1-2
Október 30. (12:30) Velence (Fejér megye I.) – Diósgyőri VTK (NBI): 0-3
Október 30. (12:30) Dunaújváros (NBIII) – Kaposvár (NBI): 1-0
Október 31. (12:30) Mórahalom (NBIII) – Szolnoki MÁV (NBII), 2-2; hosszabbítást követően 2-3
Október 31. (18:00) Videoton (NBI) – Haladás (NBI): 2-0

A Sopron (NBII) – Békéscsabai Előre (NBII) mérkőzést a pálya alkalmatlansága miatt november 7.-ikére halasztották.

A nyolcad döntők sorsolását vasárnap tartják, a továbbjutás két mérkőzésen fog eldőlni. Érdekesség, hogy az élvonal csapatainak fele búcsúzott a sorozattól.

Szerző: Kapus Attila