OTP Bank Liga, 21. forduló: Gyengélkedő Debrecen, magabiztos Győr

Két mérkőzés maradt mára a 21. fordulóból. Az elsőn egy végig aktívabb Debrecen szenvedett vereséget odahaza a két mérkőzés után újra nyerő Újpesttől, míg Győrben a DVTK szenvedett két gólos vereséget.

Debrecenben ideális időben és ha nem is tökéletes, de alkalmas pályán került sor az Újpest vendégjátékára. A hazaiak mindenképpen nyerni szerettek volna, hiszen a nemzetközi porondra hajtanak, míg az Újpest két pofon után szeretett volna felkelni a padlóról. Nos, a liláknak sikerült jobban a mérkőzés, hiszen egy szerencsés góllal már a mérkőzés elején megalapozták a győzelmüket, igaz a DVSC játékosai két kapufát is elértek, valamint sok szögletet rúghattak, de egyik sem hordozott magában gólveszélyt. Az első játékrészben leginkább a hazaiak pontatlansága miatt nem sikerült igazán nagy ziccerig játszani a támadásokat, míg az Újpest a Kabát közreműködésével megszerzett gólon kívül is két veszélyesebb helyzetet tudott kidolgozni. Igaz azonban, hogy Balajcza is sokat tett a piros-fehérek rohamainak megakadályozásáért. A második félidő első negyedórájának végén a csereként beállt Lázár Bence szenvedett súlyos vállsérülést, első hírek szerint elszakadtak a vállszalagok, később kiderült, hogy semmi komolyabb dolog nem történt. A Debrecen továbbra is próbálta az egalizálást jelentő gólt, azonban minden eredmény nélkül. A legnagyobbat előbb Sidibe, majd Coulibaly hagyta ki. A játék képe alapján a döntetlen reálisabb lett volna.

DVSC-Teva – Újpest 0-1 (0-1)
Debrecen, 2000 néző, vezette: Bognár Tamás (Ring György, Takács Gábor)
Debrecen: Verpecz  – Nagy Z., Simac, Mészáros, Ferenczi J. – Se. Bouadla (Coulibaly 45.), Ramos – Szakály P. (Szécsi, 70.), Bódi, Pölöskey (Dombi, 82.) – Sidibe
Újpest: Balajcza – Szélesi, Vermes, Antón, Iandoli – Vasiljevic – Simon K., Balogh B., Christ (Remili, 90.) – Kabát, Moraes (Lázár, 59., Stanisavljevic, 61.)

g.: Simac (9., öngól)
s.: Lázár B. (61.), Szakály P. (64.)

9. perc: Simon Krisztián a jobb szélről laposan beadott, Kabát Péter jobbról, az alapvonal közeléből egyből belőtte a labdát középre, Bruno Moraes felé, a labda a menteni igyekvő Dajan Simacról a hiába vetődő Verpecz István hálójába pattant! 0–1

Edzői értékelések:

Kondás Elemér (DVSC): Elég sokat voltunk az ellenfél kapuja előtt, de nem tudtunk gólt lőni. Nem játszottunk jól, inkább küzdöttünk, de a minőség hiányzott a játékunkból. Ennek ellenére megvoltak a helyzeteink, ám azokat nem tudtuk értékesíteni. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen az időjárás irreálissá tette a körülményeket. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy bár hibákkal játszottunk, a játékosok mindent megtettek, küzdöttek. Sajnos ez most kevés volt nemcsak a győzelemhez, hanem még a pontszerzéshez is. A szünetben középpályán és támadásban is váltottunk, mert a passzokat nem mindig időben tettük meg. Pontosan ez hiányzott a középpályáról, ez a minőség a játékunkból, hogy felgyorsuljunk és megcsináljuk azokat a passzokat, amelyek szükségesek ahhoz, hogy gólt tudjunk lőni. Az Újpest pedig egy ilyen góllal, úgymond öngóllal elvitte tőlünk mindhárom pontot.”

Marc Leliévre (Újpest): „Büszke vagyok a csapatomra, bár azt hozzá kell tennem, ezen a meccsen nem biztos, hogy a jobb együttes győzött. Megvoltak a helyzeteink, ahogy az ellenfelünknek is, ők viszont nem tudtak kihasználni belőle egyet sem. Csapatként, igazi csapatmunkával nyertük meg ezt a mérkőzést. Továbbra is másodedzőnek tartom magam.”

Győrben a DVTK vendégszerepelt. A bajnoki cím legnagyobb várományosai ezúttal nem játszottak a legjobban mégis sikerült otthon tartaniuk a három pontot. Kellett hozzá Varga Roland és a többiek távoli lövései. Az első félidőben a gólon kívül is voltak nagy helyzetei a zöld-fehéreknek, de a vendég diósgyőriek is kísérleteztek, Stevanovic azonban magabiztosan állt a lábán. Fordulás után Völgyi távoli szabadrúgásgóljával megnyerte a mérkőzést a találkozót végül emberelőnyben befejező listavezető.

Győri ETO – DVTK 2-0 (1-0)
Győr, ETO Park, 2500 néző, vezette: Solymosi Péter (Horváth Róbert, Szalai Dániel)
Győr: Stevanovic – Svec, Takács Á., Lipták, Völgyi – Pátkai (Trajkovic, 57.), Kamber, Kronaveter (Pilibaitis, 77.) – Kink (Dudás, 84.), Varga R., Strestík
Diósgyőr: Ribánszki – Vági, Gohér, Vadász, Kádár – Bacsa (Gallardo, 62.), Takács P., Elek Á., Luque (Seydi, a szünetben) – Tisza (Fernando, 87.), Rudolf

g.: Varga R. (18.), Völgyi (68.)
s.: Elek Á. (6.), Takács P. (20.), Kádár (67.)
p.: Elek (85., második sárga lap után)

18. perc: Varga Roland majd’ harminc méterről jobbal remekül találta el a labdát középről, Ribánszki keze alatt pedig megpattant a labda, ami így a jobb alsóban kötött ki. 1–0

68. perc: Kádár szabálytalansága után Völgyi huszonkét méterről ballal szabadból gyönyörűen csavart a hiába vetődő Ribánszki kapujának bal felső sarkába! 2–0

85. perc: Elek Ákos csúnyán letalpalta Pilibaitist, amiért piros lapot kapott!

Pintér Attila (Győr): „Mindig azzal foglalkozunk, hogy a következő mérkőzést szeretnénk a lehető legjobban megoldani. Próbáltuk feltérképezni a Diósgyőr játékát, hogy milyen módon tudunk gólokat szerezni. Minden meccs más és más, de ma este mindkét csapat győzelemre játszott, sok ilyen mérkőzésre lenne szükség. Gratulálok a csapatomnak, és sok sikert kívánok a Diósgyőrnek!”

Szentes Lázár (DVTK): „Szoros találkozón egyenlő erők küzdelmét láthattuk. Ami döntött, az a helyzetek kihasználása volt. Mi sok esetben a kaput sem találtuk el, a kontráink is pontatlanok voltak. Sajnos ezen múlt a mai mérkőzés.”