Klubvilágbajnok a Real Madrid, Ramosé az Aranylabda!

Szombat este megszerezte története első klubvilágbajnoki címét a Real Madrid, mely a marokkói döntőben könnyedén focizta le a San Lorenzo csapatát. A királyiak ezzel egy naptári esztendő alatt negyedik trófeájukat gyűjtötték be.

10857937_10150749939034953_8264729738684689371_n

San Lorenzo – Real Madrid 0-2 (0-1)
Marrákes, Stade de Marrakech, 45 000 néző; Vezette: Walter López Castellanos
Real Madrid: Casillas – Carvajal (Arbeloa 73.), Pepe, S. Ramos (Varane 89.), Marcelo (Coentrao 44.) – Kroos, Isco – Bale, J. Rodríguez, C. Ronaldo – Benzema.
San Lorenzo: Torrico – Mas, Yepes (Cetto 61.), Kannemann, Mercier – Kalinski, Ortigoza, Buffarini, Barrientos – Cauteruccio (Matos 68.) G. Verón (Romagnoli 57.).
Gólszerzők: S. Ramos (37.), Bale (51.) ill. –
Sárga: Ramos (22.), Carvajal (30.) ill. Ortigoza (12.), Barrientos (16.), Buffarini (55.) Kannemann (85.)

Egy pillanatig sem forgott veszélyben a Real Madrid kupagyőzelme, Ancelotti tanítványai hatalmas mezőnyfölényt alakítottak kis, s esélyt sem hagytak a San Lorenzo legjobbjainak. Az első játékrészben nemhogy kaput találó lóvést, de még kísérletet sem tudott felmutatni a tengerentúli csapat, ellenben a királyiak akár ki is tömhették volna ellenfelüket. Ennek ellenére csupán egy gólos volt az előny a félidőben, a 37. percben Kroos sarokrúgását követően Ramos ugrott a legmagasabbra és bólintott a hálóba.

A fordulást követően gyorsan megduplázta előnyét a Real, Isco remekbeszabott passzét követően Bale helyezte el a labdát a kapu jobb alsó sarkában. A biztos vezetés tudatában némileg kiengedett Ancelotti legénysége, a San Lorenzo több helyzetet is kialakított, ám betalálni nem tudott, ezzel története első klubvilágbajnoki győzelmét ünnepelhette a Real Madrid, mely a fair-play díjat is bezsebelte.

A torna gólkirálya holtversenyben Ramos és Bale lett, mellettük pedig szintén kettőt lőtt az Auckland City támadója Ivan Vicelich. Az ilyenkor járó aranylabdát Sergio Ramos kapta meg.

Nyolcaddöntő:
Magreb Tétuan (marokkói) –  Auckland City (új-zélandi) 0-0 – büntetőkkel 3-4

Negyeddöntők:
December 13.: Auckland City (új-zélandi) –  ES Szétif (algériai) 1-0
December 13.: Cruz Azul (mexikói) –  Western Sydney Wanderers (ausztrál) 3-1 – hosszabbítás után