MLS: Texasban nyert a San Jose

Az MLS, azaz észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság küzdelmei magyar idő szerint már ma hajnalban folytatódtak. Egy mérkőzést rendeztek meg a forduló nyitányán, amelyre a texasi Houstonban került sor.

Jahn (14) szép fejesgólja győzelmet ért a San Jose csapatának! (forrás: twitter.com/SJEarthquakes)

Houston Dynamo – San Jose Earthquakes 0-1 (0-0)
Helyszín: BBVA Compass Stadium – 16.018 néző
Gólszerzők: Jahn (54′)

A nyugati főcsoport első felében tanyázó San Jose csapata a konferencia vége felé tanyázó Houston otthonába látogatott. A mérkőzés első félidejében nem történt semmi érdemleges, a kapuk sem forogtak veszélyben, igaz, egy vendég kaput eltaláló kísérletet feljegyezhettünk, de semmi többet. Azonban mezőnyben kimagasló teljesítményt nyújtott a Dynamo. Majd a fordulás után hamar, az 54. percben megszületett a gól! Ennek a vendégek örülhettek, hiszen Garcia szabadrúgás-beívelését követően közelről fejjel Adam Jahn volt eredményes, aki első találatát szerezte a szezonban (0-1). Négy perccel ezután nagy lehetőséghez jutott egyenlítés tekintetében a Houston, hiszen tizenegyest kapott a hazai csapat! A labda mögé az 58. percben Barnes állt, de a laposan a bal alsó sarokba irányuló lövése után Bingham kitolta a labdát! A továbbiakban már gól nem született, így a hazaiak későbbiekben is nagy mezőnybeli dominanciája nem hozta meg az eredményét, nem tudták otthon tartani a három pontot.

A folytatásban:
máj. 7. 03:30 Real Salt Lake – L. A. Galaxy
máj. 9. 01:00 Orlando City – New England
máj. 9. 04:00 Colorado Rapids – San Jose Earthquakes
máj. 9. 21:00 Chicago Fire – Real Salt Lake
máj. 9. 22:00 Montreal Impact – Portland Timbers (Eurosport 2)
máj. 10. 01:00 Vancouver Whitecaps – Philadelphia
máj. 10. 01:00 D.C. United – Sporting Kansas
máj. 10. 01:30 Columbus Crew – Seattle Sounders
máj. 10. 02:30 FC Dallas – L. A. Galaxy
máj. 10. 23:00 Toronto FC – Houston Dynamo
máj. 11. 01:00 New York Red Bulls – New York City (Eurosport)

1.
Martins (Seattle Sounders)  6 gól
2. Kamara (Columbus Crew), Rivero (Vancouver Whitecaps), Barnes (Houston Dynamo), Dempsey (Seattle Sounders) 5 gól
6.
 Perez (FC Dallas), Altidore (Toronto FC), Castillo (FC Dallas), Wondolowski (San Jose Earthquakes), Giovinco (Toronto FC), G. Torres (Colorado Rapids) 4 gól
12.
 Adi (Portland Timbers), Aristeguieta (Philadelphia Union), Kaká (Orlando City), Meram (Colombus Crew), Németh Krisztián (Sporting Kansas City), Sam (New York Red Bulls), Wright-Phillips (New York Red Bulls), C. Davies (New England Revolution), Gordon (Los Angeles Galaxy) – 3 gól