Felkészülés: A Benfica ismét betlizett

A Benficának most már legalább a mutatott játék jó volt, de az eredmény még így se jött.

New York Red Bulls – Benfica 2-1 (1-1)
G: B. Wright-Phillips (33′), M. Grella (56′) ill. Pizzi (7′)

A portugál bajnok az úgynevezett Bajnokok Nemzetközi Kupáján vesz rész, de ez nem is igazán egy kupa, hanem felkészülési meccsek sorát hozza elénk nagy klubcsapatokkal. A Benfica eddig három mérkőzésen 2 vereséget, és 1 döntetlent szedett össze, amit büntetőkkel buktak el. A mostani mérkőzésen ugyan lefocizta ellenfelét és labdabirtoklásban is bőven jobb volt, de a helyzetek kihasználásra pocsékra sikeredett. A 7. percben mindettől függetlenül a portugálok szerzik meg a vezetést, Pizzi csinál meg egy kényszerítőt Carcela – Gonzálezzel, a végén pedig a portugál támadó higgadtan fejezi be a remek akciót, 0-1! A 33. minutumban helyzet nélkül szerez gólt a Red Bulls, ugyanis Luisao röviden adta haza a labdát, amire Bradley Wright-Phillips csapott le, és az angol játékos kegyetlenül ki is használja a hibát 1-1! A második félidőben pedig sikerül is megszereznie a győzelmet az amerikai gárdának, az 56. percben Mike Grellához kerül a labda, eleinte nem tudja mit kezdjen vele, majd maga elé löki és jobb belsővel kirúgja a bal felső sarkot, gyönyörű gól, 2-1! A Benfica hiába támadta végig a mérkőzést és volt mezőnyfölényben a siker megint elmaradt.

A Benfica a következő mérkőzését, 07.29-én játssza a Club América ellen, hajnali 4 órakor.