Francia Szuperkupa: A PSG hamar eldöntötte a trófea sorsát

A francia fővárosi PSG sikere felől nem volt kétség a Lyon elleni Szuperkupa találkozón. Az első félidőben dűlőre vitték a felek a trófea sorsát, melyet végül Ibrahimovicsék emelhettek a magasba.

PSG, Francia Szuperkupa

Újfent a PSG játékosai vehették birtokukba a Szuperkupát, melyet Kanadában hódított el a klub! (forrás: psg.fr)

PSG – Lyon 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Aurier (11′), Cavani (17′)
Kiállítva: Gonalons (63′)

A párizsi sportcsapat nagyon lefocizta a Lyont, ugyanis az utóbb említett gárdának az egész meccsen nem volt kaput eltaláló lövése sem, míg a PSG brillírozott. Nem volt esélye tehát a gólszerzésre a Lyonnak a rendes játékidőben, hosszabbításra pedig bánatukra nem került sor, így nem volt már lehetőségük javítani. Mezőnyben is kiemelkedőt nyújtott a francia fővárosi klub, mely először a 11. minutumban talált be. Ekkor David Luiz belőtt labdáját Aurier továbbította fejjel a kapuba (1-0). Nem akart már ekkor leállni a PSG, így hat perccel később jött a végül mindent eldöntőnek bizonyuló találat. A 17. percben Cavani volt eredményes. Az uruguayi labdarúgó a kipattanót vágta be kegyetlenül a léc alá (2-0). A Lyon helyzetét még az is nehezítette a későbbiekben, hogy a 63. percben Gonalons megkapta második sárga lapját, de az emberhátrányban lejátszott idő már nem mélyítette gólok terén a csapat helyzetét. A végén tehát a PSG örülhetett, amely már az első játékrészben eldöntötte – szépségdíjas gólokkal – a Szuperkupa sorsát Montreálban. Ezzel tavalysi sikerét ismételte meg a párizsi klub.