A Fiorentina hamar elintézte a Barcát

A Fiorentinának két jó próbálkozás kellett ahhoz, hogy legyőzze a spanyol bajnokság címvédőjét, azaz a Barcelonát.

Bernardeschi, Fiorentina

Ő okozta a Barca vesztét (forrás: twitter.com/officialfb29)

Fiorentina – Barcelona 2-1 (2-1)

Gólszerzők: Bernardeschi (4′, 12′),  ill. Suárez (17′)

A firenzei együttes a Barcelona ellen lépett pályára tegnap este a Bajnokok Nemzetközi Kupájában. A találkozó esélyese a katalán együttes volt, ám a korai gólnak nem Messiék örülhettek. A 4. percben Bernardeschi volt eredményes, az asszisztért pedig Valero felelt (1-0). Az olasz klub gólszerzője nagyon belejött és a 12. minutumban újra eredményes tudott lenni (2-0)! Arról, hogy ne pecsételődjön meg teljesen a Barca sorsa, Suárez tett. Az uruguayi támadónak az ellenfél második gólja után viszonylag hamar sikerült szépítenie, a 17. percben (1-2). Mezőnyben kiemelkedő volt a spanyol bajnokság címvédőjének fölénye, de hiába volt több kapura tartó lövései is a katalán együttesnek, újabb gól már nem született a szünetig. A Fiorentina, egészen pontosan Bernardeschi tökéletesen oldotta meg a helyzeteket, ugyanis csapatának 2 kaput eltaláló lövése volt általa az első félidőben, s mindkettőből gól született. Sőt, a meccs végeztével az is bizonyossá vált, hogy annál a bizonyos két, gólt érő lövésnél egyetlen kísérlete sem ment már kapura a Fiorentinának. A Barca játékosai ugyan igyekeztek a második félidőben egyenlíteni, és több lehetőségük is volt erre, ahogy a mezőnyfölényük nagy volt még mindig, de nem jött össze a pontszerzés. A Barcának nem igazán megy ezen a tornán, de eddig a Fiorentina sem brillírozott, de ez nagy győzelem volt.