La Liga: Tovább tart a Villarreal veretlensége!

A spanyol bajnokság 23. fordulójában szombat este előbb a Rayo Vallecano hazai pályán 2–0-ra megverte a Las Palmast, majd az esti főmérkőzésen gól nélküli döntetlen született az Athletic Bilbao és a Villarreal találkozóján.

bil

Athletic Bilbao – Villarreal 0-0
Bilbao, San Mamés Stadion, 40 941 néző, Vezette: Mario Melero López
Sárga lap: Williams (29.), San José (41.), Lekue Martínez (60.), Merino (67.), Muniain (90.) ill. Costa (27.), Bakambu (40.), Soldado (75.), Ruiz (76.), Bonera (77.)
Kiállítva: Williams (90. – második sárga lap után) ill. Bonera (94. – második sárga lap után)

Athletic Bilbao: Iraizoz – Lekue Martínez, Boveda, Laporte, Belanziaga – San josé (Iturraspe 87.), Benat – Williams, Eraso (Muniain 71.), Susaeta (Merino 63.) – Aduriz, Vezetőedző: Ernesto Valverde

Villarreal: Areola – Mario Gaspar, Musacchio (Bonera 72.), Ruiz, Costa – dos Santos (Castillejo 78.), Trigueros, Bruno, Suárez D. – Bakambu (Baptistao 46.), Soldado, Vezetőedző: Marcelino

A forduló rangadóját Bilbaoban rendezték ezen a hétvégén, hiszen a forduló előtt negyedik helyen álló Villarreal a hatodik baszk csapat otthonában vizitált. Ráadásul a Valencia tartománybeli vendégek kilenc bajnoki óta veretlenek. A találkozó első 45 percében a hazaiak akarata érvényesült többnyire, óriási bilbaoi labdatartás alakult ki, és a kapura lövés is 6-1 volt Adurizék számára, ám a gól nem akart összejönni. Fordulás után felerősödött az eső, a játék színvonala pedig visszaesett. A játékosok is egyre feszültebbé váltak hiszen az első félidei 2-2 sárga után ebben a játékrészben már 3-3 sárga született, és a két csapatból még 1-1 játékost is kiszórt Mario Melero López játékvezető. A hazaiktól a 90. percben a legaktívabb bilbaoi játékost, a szezon felfedezettjét Inaki Williamset, míg a vendégektől a 94. percben Daniele Bonera mehetett pár másodperccel hamarabb zuhanyozni… Daniele Bonera ráadásul a 72. percben állt be Musacchio helyére, tehát az olasz védőnek elég volt mindőssze 22 perc, hogy összehozzon magának két sárgát. A Bilbao döntetlenjével maradt a hatodik 35 ponttal, míg a sárga tengeralattjárók a Bl-t érő negyedik pozícióban vannak 45 ponttal.

rayo

Rayo Vallecano – Las Palmas 2-0 (1-0)
Madrid, Estadio de Vallecas, 11 565 néző, Vezette: Ignacio Iglesias Villanueva
Gólszerzők: Miku (3.), Bebe (74.) ill.
Sárga lap: Llorente D. (28.), Baena (39.), Miku (84.) ill. Castellano (45.)

Rayo Vallecano: Carlos – Quini, Ze Castro, Llorente D., Tito – Hernandez (Piti 62.), Trashorras – Baena (Dorado 65.), Sanchez, Bebe – Miku (Guerra 85.), Vezetőedző: Paco Jémez

Las Palmas: Varas – Simon, Aythami, Bigas, Castellano – Momo (Nauzet 72.), Mesa, Valeron (Wakaso 61.), Viera (Araujo 82.) – Tanausu – Willian José, Vezetőedző: Quique Setién

A Bilbao-Villarreal rangadót megelőzően kiesési rangadót vívott egymással Madridban a Rayo és a Las Palmas. A hazaiak már a találkozó harmadik percében vezetést szereztek a magyar származású Nicolás Fedor, ismertebb nevén Miku jóvoltából. Ám a venezuelai válogatott játékos góljára ráillik a jókor volt jó helyen, hiszen a gólvonalon állt amikor is a vendégek kapusa Javi Veras rosszul ért a labdába, így a kipattanót csak centikről kellett bekanalaznia a hazaiak csatárának. (1-0) A gól után is a Rayo tett többet a gólszerzés érdekében. A hazaiak 10-szer kísérleteztek a kapura lövéssel, míg a vendégek csak háromszor. A fordulást követően kiegyenlítettebb lett a játék, ekkor már a vendégek előtt is adódtak helyzetek, ám az újabb gólt a hazaiak szerezték, és ismét a venezuelai-magyar játékos volt főszerepben, hiszen egy beadást sarkazott tovább gyönyörű mozdulattal Bebe felé, aki kapásból bombázott a hálóba. (2-0) A hazaiak részéről Miku így gólt, és gólpasszt jegyzett a Las Palmas ellen. Győzelmével a Rayo Vallecano elmozdult a kieső helyekről, és áll jelenleg a tizennegyedik helyen 23 ponttal, míg az idegenben továbbra is nyeretlen Las Palmas visszacsúszott a kieső zónába, és állnak a 18.helyen 21 ponttal.

Fotó: laliga.es