Premier League: Döntetlen az észak-londoni derbin – videóval

Mindekét oldalon óriási várakozás előzte meg az észak-londoni derbi, de ez csak természetes. Az Arsenal hazai pályán elképesztő formában fogadta a bajnokságban még veretlen Tottenhamot. A mérkőzés képe ennek megfelelően alakult, óriási csatában a végén pontosztozkodás. A végeredmény 1-1.

ramsey

Arsenal – Tottenham  1- 1 (1- 0)
Helyszín: Emirates Stadium Vezette: M.Clattenburg
Gólszerzők: Wimmer (42.) ill. Kane (51. b.u.)
Sárga lapok: Koscielny (69.)ill. Wimmer (6.), Dier (73.)
Kiállítva: –

Arsenal: Cech – Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal – Xhaka, Coquelin (ramsey 65.) – Iwobi (Giroud 70.), Walcott (Chamberlain 71.), Özil – Sanchez  Vezetőedző: A. Wenger

Tottenham: Lloris – Walker (Trippier 80.), Vertonghen, Wimmer, Rose – Dier – Son (Winks 89.), Wanyama, Dembele, Eriksen – Kane (Janssen 73.) Vezetőedző: M. Pochettino

Hatalmas iramban kezdődött a mérkőzést, mely főleg a hazai Arsenalnak volt köszönhető, azonban a Spurst nem hozta zavarba az ellenfél hozzáállás. Mi több az első komolyabb lehetőség ők előttük adódott. A folytatásban az “Ágyúsok” kicsit visszahúzódtak és a nagyon veszélyes kontra játékukra alapoztak, melyek a félidő felétől nagyon “ültek” a Spurs ellen.  Özil, Iwobi majd Walcott is könnyen gólt szerezhetett volna, sőt az utóbbit csak a kapufa gátolta meg ebben. A 42. percben azonban érkezett egy kis vendég segítség is, így Mesüt Özil szabadrúgása után Wimmer öngóljával meglett az Arsenal előnye. A belsővédő felszabadítani szeretett volna és ez sült el rosszul. Így ezzel az 1-0-ás hazai előnnyel vonulhattak a felek a szünetre. A második játékrészben a mérkőzés képe nem sokban változott, az Arsenal továbbra is ellentámadásaiban bízott. Azonban a Spurs élesebben jött ki, aminek köszönhetően meg is lett az egyenlítés. Egy Dembele szólót nem tudott megállítani az Arsenal, Koscielny pedig a 16-oson belül felrúgta a középpályást, Clattenburg pedig egyből a 11-es pontra mutatott. A büntetőt a visszatérő Kane értékesítette, ezzel egyenlítve. A továbbiakban mindkét fél előtt adódott gólszerzési lehetőség, de egyik csapat sem tudott vele élni. Közelebb a Spurs volt hozzá, őket a kapufa állította meg. A mérkőzés vége 1-1, ezzel a Spurs továbbra is veretlen, még az Arsenal lecsúszott a 3. helyre.