Carragher: „Ez így nem működik!”
Szerda este az angol élvonalbeli Liverpool hazai pályán kísérelte meg ledolgozni hátrányát a Southampton elleni Ligakupa-elődöntő visszavágóján. A történet úgy alakult, hogy a vörösök képtelenek voltak gólt lőni, és a mérkőzés végén még ki is kaptak egy villámgyors vendégkontrának köszönhetően (itt olvashattok a meccsről). A csapat egykori legendás hátvédje, Jamie Carragher nem is ment el szó nélkül a mutatott teljesítmény mellett.
Carragher jelen pillanatban a Sky Sports szakértőjeként dolgozik, és meg is volt a véleménye Kloppék Ligakupa-búcsújáról. Mindenekelőtt a középpályán látott komoly hibákat a 38 éves ex-futballista.
„Can és Henderson duója egész egyszerűen nem működik!” – jelentette ki Carragher már a félidőben. – „Csupán egyikőjüknek van igazán hely a pályán, ez pedig inkább Jordan Henderson. Hacsak nem a United, Chelsea, Arsenal trió ellen játszol idegenben, ahol reaktív futballt is játszhatsz. Máskülönben nem szabad együtt pályán lenniük.”
A liverpooli ikon természetesen meg is indokolta véleményét a mérkőzést követően.
„Nagy rajongója vagyok Jürgen Kloppnak, de nem értettem egyet már a kezdőcsapattal sem. Én azt gondolom, Can legfeljebb Henderson alternatívája lehetne a középső középpályás pozíciójában, mert egyszerűen nem elég agilis ahhoz, hogy bárhol máshol játsszon a középpályán. Klopp mégis egyszerre kezdette őket, Can box-to-box középpályást játszott, és nagyon későn ismerte fel a hibáját a menedzser.”
Baljós megérzései is vannak Carraghernek a szezon hátralévő részére nézve.
„Úgy tűnt, kifogyott a Liverpoolból az energia, és ez komoly aggodalomra ad okot…”
Akárhogy is, a vörösök januárban mindössze egy meccset nyertek meg, a Plymouth elleni FA-kupa-újrajátszást. Azon kívül három döntetlen és három vereség a 2017-es mutató eddig.
Szerző: Draskovics Tamás