Vb 2018: A franciák idegenben verték Luxemburgot – videóval

Egyenlíteni még sikerült Luxemburgnak, ám utána kijött tempó és technikai különbség, ami természetesen az Olivier Giroud vezette Franciaország javára döntött. A végeredmény 1-3.

giroud

Luxemburg – Franciaország 1-3 (1-2)
Helyszín: Stade Josy Barthel
Gólszerzők: Joachim (34. b.u.) ill. Giroud (28., 77.) ill Griezmann (37. b.u.)
Sárga lapok: Da Mota(37.), Joachim (43.), Philipps (45.) ill. Matuidi (32.)
Kiállítva: –

Luxemburg: Moris (Schon 21.) – Malget, Chanot, Martins, Jans – Philipps – Da Mota (Rodrigues 81.), Mutsch (Bohnert 62.), Gerson, Bensi – Joachim Vezetőedző: L. Holtz

Franciaország: Lloris – Sidibe (Jallet 62.), Koscielny, Umtiti, Mendy – Kante, Matuidi (Rabiot 83.) – Dembele, Griezmann, Payet(Mbappe 78.) – Giroud Vezetőedző: D. Deschamp

A mérkőzés előtt sem Holtz mester Luxemburgja volt az esélyese a találkozónak, aminek a miértjére az első perctől kezdve megkaptuk a választ. Az első gólig azonban egészen a 28. percig kellett várni. Ekkora a mostanában az Arsenalban mellőzött csatár Olivier Giroud kezdte meg a gólgyártást hazájának. Giroud Sidibe begurítását vágta be a luxemburgi kapuba. A folytatásban a gól ellenére felbátorodott a hazai csapat, aminek meg is lett az eredménye. Da Motaval szemben szabálytalankodtak a franciák a 16-oson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt, amit Joachim értékesített is, ezzel egalizálva, kisebb meglepetésre az állás. Sokáig azonban nem örülhetett a hazai publikum, ugyanis rá 3 percre, a gallok is kaptak egy büntetőt, amit Griezmann magabiztosan értékesített, így újra a Deschampéknál volt az előny és ezzel mehettek a csapatok a pihenőre. A második játékrészben sem változott a játék képe. Az első gólig egészen a 77. percig kellett várni. Ekkor ismét a hórihorgas Giroud volt eredményes, ezúttal fejjel. Góljával a lényegi kérdéseket lezárt és az eredmény sem változott már a mérkőzés végéig, így maradt az 1-3. Győzelmével a francia csapat 3 ponttal vezeti Svédország előtt az A-csoport tabelláját, még mindig veretlenül.