Vereséggel kezdett a Real Madrid – videóval

Első felkészülési mérkőzését játszotta az Egyesült államokban edzőtáborozó Real Madrid. A helyszín Santa Clara volt, az ellenfél pedig José Mourinho csapata a Manchester United volt. A találkozó büntetőpárbajba torkollott, mindkét fél botrányosan rúgta a tizenegyeseket, ám a United volt “kevésbé botrányos”.

20247760_10154966328867746_7077231862859003881_o

Akik Cristiano Ronaldo játékáért látogattak ki a helyszínre, azoknak csalatkozniuk kellett, a portugál ugyanis keretben sem volt. A Real Madrid tetszetősebb és hangzatosabb csapattal állt ki, ám a félidei cseresor tele volt ismeretlen fiatalokkal, míg José Mourinho jobban elosztotta a keretét, s mindkét félidőben egy elég tetszetős névsort küldött a pályára. Mindösszesen 8-8 kapura lövési kísérletet tudtak felmutatni a csapatok és 2-2 kaput találó labdát. Lingard  a félidő előtt megszerezte a vezetést a United számára, melyre a második játékrészben Casemiro felelt büntetőből. A döntetlen állás büntetőpárbajt eredményezett, mely botrányosra sikeredett mindkét oldalon.

Real: Kovacic, Arnaiz Oscar, Quezada, T. Hernandez, Casemiro.
United: Martial, McTominay, Mkhitaryan, Lindelof, Blind.
* Pirossal aki rontott, kékkel aki belőtte…

Real Madrid – Manchester United 1:1 – büntetőkkel 1:2
G: Casemiro (69. – büntető) ill. Lingard (45+1.)

Real Madrid: Navas (Casilla 46.) – Carvajal (Hakimi 46.), Varane (Quezada 46.), Nacho (Hernando 46.), Marcelo (Tejero 46.) – Modric (Kovacic 46.), Kroos (Casemiro 46.), Isco (Arnaiz Oscar 46.) – Lucas (T. Hernandez 46.), Bale (Fueillasier 46.), Benzema (D. Gomez 46.). Vezetőedző: Zinedine Zidane

Manchester United: Romero (De Gea 46.) – Darmian (A. Valencia 77.), Jones (Smalling 46.), Bailly (Lindelof 46.), Fosu-Mensah (Blind 46.) – Carrick (Mkhitaryan 46.), Fellaini, Martial, Pereira (Herrera 46.(McTominay 52.)), Lingard (Pogba 46.) – Rashford (Lukaku 46.)). Vezetőedző: José Mourinho