U17-es vb: fergetes meccs után világbajnok Anglia!

Véget ért az Indiában zajló U17-es világbajnokság, melynek döntőjében Anglia – Spanyolország összecsapást rendeztek meg. Elképesztő finálét hozott a mérkőzés, melyet végül az angolok nyertek meg, annak ellenére, hogy az elején kettővel is vezettek a spanyolok!

IMG_20171028_183340Folen kétszer is betalált a világbajnokság döntőjében! (forrás: twitter.com/FIFAcom)

Fordulatos finálét hozott az U17-es indiai világbajnokság utolsó mérkőzése – az angolok a spanyolokkal versengtek az aranyért.

Spanyolország gyorsan előnybe került, ugyanis Gomez már a 10. percben betalált (0-1), majd a 31. minutumban megszerezte második gólját is (0-2)! Az angolok és a torna gólvágója – egyben gólkirálya – , Brewster viszont még az első félidő végén szépített, így bizakodhattak a Háromoroszlánosok (1-2)!

A fordulás után pedig mintha egy gát szakadt volna át az angoloknál, míg a spanyolok összeomlottak. Az 58. minutumban már egál volt az eredmény, ezért pedig Gibbs-White volt a felelős (2-2)! Nem álltak le az angolok, ugyanis tizenegy perccel később már ők vezettek, amikor is Foden vette be a spanyol kaput (3-2)! A hajrában viszont még ezt is megtoldották kettővel az angolok! Előbb, a 84. percben Guehi volt eredményes (4-2), majd a 88. minutumban Foden megszerezte második gólját is, és kialakult a végeredmény (5-2)!

IMG_20171028_183356A trófea, melyet először hódított el Anglia! (forrás: twitter.com/FIFAcom)

Anglia fennállása első világbajnoki címet szerezte az U17-es korosztályban, ráadásul ez az első érme is egyben az angol válogatottnak az U17-esek között!

U17-es világbajnokság, India – Döntő
Anglia – Spanyolország • 5-2 (1-2)
Gólszerzők: Brewster (44.), Gibbs-White (58.), Foden (69., 88.), Guehi (84.), ill. Gomez (10., 31.)

Világbajnok: Anglia
Ezüstérmes: Spanyolország
Bronzérmes: Brazília