Könnyed Barcelona-győzelem a Levante ellen – videóval

A Leganés a Real Sociedadot fogadta a spanyol bajnokság 18. fordulójának vasárnap délidei mérkőzésén, délután pedig a Levante barcelonai vendégjátéka volt terítéken.

662x372a_07142439web

forrás: deportivoleganes.com

A bajnokság egyik leggyengébb támadószekciójával, egyben egyik legjobb védelmével rendelkező Leganés hozta a tőle eddig megszokott szervezett játékot, sőt, Javier Eraso szabdarúgásból gyakorlatilag csípőn lőtte a csapatkapitányt, Gabriel Pirest, akiről a hálóba pattant a labda, így a győzelmet is sikerült megszereznie a szezon egyik meglepetéscsapatának.

Leganés – Real Sociedad 1-0 (0-0)
Gólszerző: Gabriel Pires (75.)

*     *     *

20180107-636509404043708215_20180107165009-kfvH-U434133398728xlF-980x554@MundoDeportivo-Web

(forrás: efe)

A sérüléssel bajlódó játékosok listájától eltekintve csupa jó hírrel szembesültek a héten a Barcelona szurkolói Philippe Coutinho megszerzésétől kezdve Ousmane Dembélé bajnoki visszatéréséig, nem mellékesen Andrés Iniesta 650. tétmérkőzése gránátvörös-kék mezben tovább növelte a jó hangulatot. Erre tett rá még egy lapáttal a 12. percben Lionel Messi: beívelt labdáját Jordi Alba fejelte középre, az argentín zseni pedig pontosan érkezve, ballal, pattanásból a kapufa segítségével megszerezte a hazai vezetést (1-0). A katalánok vezető gólja nem roppantotta meg a Levante játékát, két percen belül kétszer is közel kerültek az egyenlítő gólhoz a vendégek, a másik oldalon válaszként Suárez hagyott ki két hatalmas helyzetet, majd Messi szabadrúgása kerülte el pár centivel a keresztlécet. A 37. percben már pontosabban célzott az uruguayi támadó, Sergi Roberto beadása után derékmagasságból ellőtt labdája a bal felső sarokba vágódott (2-0). A félidő vége előtt előb Rakitic, majd Messi növelhette volna háromra a Barca előnyét, de az eredmény végül nem változott.

1515334136_746586_1515340879_aperturaactualidad1_normal

(forrás: marca.es)

A második játékrész első 20 percét gyakorlatilag végig egykapuzta a Barcelona, különösebb siker nélkül, majd kis híján szépített a Levante: Moore talán kissé elhamarkodottan, remek helyzetből hibázott, persze Ter Stegennek is a helyén kellett lennie. Különösebb izgalmak nélkül folyt ezután a játék, a Barcelona alighanem csak a hármas sípszót várta, míg a Levante képességbeli hiányosságai hamar kiütküztek a támadások indításánál. A meccs zárásaként Messi egy nagyszerű egyéni akció végén rúgatott még egy gólt Paulinhóval. A magabiztos hazai győzelem azt jelenti, hogy a katalánok továbbra is tartják kilencpontos előnyüket a tabellán az Atlético Madrid előtt.

Barcelona-Levante 3-0 (2-0)
Helyszín: Camp Nou, Barcelona. Vezette: Carlos del Cerro
Gólszerzők: Messi (12.), L. Suárez (38.), Paulinho (90+3.)
Sárga lap: – ill. Lerma (7.), Postigo (31.), Boateng (70.), R. Suárez (84.)

Barcelona: Ter Stegen – S. Roberto (Arnaiz 85.), Mascherano, Vermaelen, Alba – Rakitic, Paulinho, Iniesta (André Gomes 76.) – Messi, Dembélé (Semedo 67.), L. Suárez. Vezetőedző: Ernesto Valverde

Levante: Oier – Moore, Cabaco, Postigo, Luna – Lerma (R. Suárez 62.), Lukic, Doukouré – Jason (S. García 83.), Lopez, Boateng (Nano 74.). Vezetőedző: López Muñiz