PL: Rashford elintézte a Liverpoolt – videóval

Az idei naptári évben először volt kezdő Marcus Rashford a Manchester Unitedben és ezt meg is hálálta egy duplával. Méghozzá az ősi rivális Liverpool ellen, ez a győzelem pedig könnyen ezüstérmet érhet.

rashford

Manchester United – Liverpool 2-1 (2-0)
Helyszín: Old Trafford Vezette: C. Pawson
Gólszerzők: Rashford (14.,21.) ill. Bailly (66. o.g.)
Sárga lapok: Rashford (27.), Valencia (89.) ill. Chamberlain (35.)
Kiállítva:-

Manchester United: de Gea – Young, Bailly, Smalling, Valencia – Matic, McTominay – Sanchez (Darmian 96.), Mata (Lingaard 88), Rashford (Fellaini 70.) – Lukaku Vezetőedző: J. Mourinho

Liverpool: Karius – Alexander-Arnold (Wijnaldum 80.), Lovren, van Dijk, Robertson (Solanke 84.) – Chamberlain (Lallana 62.), Can, Milner – Salah, Firmino, Mane Vezetőedző: J. Klopp

Nagy irammal kezdődött az örök rangadó és a hazai közönség legnagyobb örömére a mérkőzés  első valamirevaló helyzetéből gól született, amihez mindösszesen 14 perc kellett. Ekkor Lukaku fejjel tálalt Rashford elé egy Lovrennel megnyert párharc után, a fiatal angol szuper tehetség pedig ismét bizonyított, egy parádés csel után kilőtte a hosszút. A folytatásban a Liverpool könnyen válaszolhatott volna, ám először Mané maradt le egy jó beívelésről, majd van Dijk célzott rosszul fejjel egy szögletet követően. Pechjükre Rashford ismét pontos volt, így a 21. percben már 2 állt a United neve mellett. A támadó ezúttal egy kipattanót vágott be ugyanoda, ahova az első gólja alkalmával tette azt. Az első játékrész végéhez közeledve, még Mata is megörvendeztethette volna az amúgy sem elcsüggedt hazai közönséget, azonban a parádés ollózása célt tévesztett, így ezzel a 2-0-val vonulhattak a felek a szünetre. A második félidőben a Liverpool kezdett erősebben, azonban a gyors szépítés nem jött össze hiába a több lehetőség. A 66. percben azonban a nyomás végül góllá érett. Egy bal oldali Mané beadásba ért bele szerencsétlenül Bailly, ami utat talált saját kapujába, így visszajött a mérkőzésbe a Liverpool. A United játéka nyomokban sem emlékeztetett az első félidei teljesítményre, Jose Mourinho csapata csak az eredmény megtartására törekedett, ami többé kevésbé működött is. A véghajrába érve komoly egyenlítési lehetősége már nem volt Jurgen Klopp csapatának, így maradt a 2-1, ami végeredménnyé “érett”. Győzelmével a Manchester United 5 ponttal meglépett az őt üldöző Liverpooltól a második helyért folyó csatában, így valamelyeset nyugodtabban várhatja a következő fordulót, azonban nem csüggedhet, hiszen a hét közben sorsdöntő BL találkozó vár Mourinhoékra.