Pontosztozkodás a budapesti derbin, nagy bajban a Fradi

Az NB I 31. fordulójának zárómérkőzésén a Ferencváros vendégeskedett a Honvéd otthonában. A zöldek számára óriási volt a tét, hiszen a listavezető Videoton a Vasas ellen aratott győzelmével rátette a nyomást üldözőjére, míg a Honvéd a dobogóért játszott.

honvéd

(Fotó: MTI)

Lanzafame rögtön a negyedik percben jelezte egy könyökössel a zöld-fehéreknek, nem vár könnyű este rájuk a Bozsik Stadionban…(Nem ez volt az olasz egyetlen ilyen megmozdulása egyébként.)

Az első félidőben több Dibusz-bravúrra is szükség volt, hogy ne kerüljön hátrányba a Fradi, elsősorban Eppel volt veszélyes a zöldek kapujára. A hazaiaknál ugyanakkor nem minden alakult a terv szerint, az első félidőben két kényszerű cserére is szükség volt, Banó-Szabó és Kamber is kidőlt.

A második félidő már kifejezetten lüktető, szórakoztató játékot hozott. A 48. percben a vendégek megszerezték a vezetést, ki más, mint a hátvéd Miha Blazic góljával: a szlovén bekk szokásához híven egy szöglet után talált a hálóba, Leandro csúsztatását követően. (Ez volt Blazic hetedik találata a szezonban!) (1-0) A folytatásban felváltva láthattunk hazai és vendég ziccereket: Gorriarán és Böde eldönthette volna a meccset, a túloldalon pedig Kosút egyenlíthetett volna például. A Honvéd erőfeszítéseit aztán a 68. percben siker koronázta, igaz, a Fradi-szurkolók szerint ez részben Farkas Ádám játékvezető érdeme is: Lanzafame lépett ki ziccerben, elpöccintette Dibusz mellett a labdát, majd ütköztek, az olasz esett, Farkas büntetőt ítélt. A “sértett” nem is hibázott, ezzel a találattal pedig be is érte Varga Rolandot a góllövőlista élén, 17-nél járnak mindketten. (1-1) A véleményes tizenegyes persze felszította a kedélyeket, Thomas Dollt a hajrában fel is küldte a lelátóra a játékvezető. A 90 percben Gazdag 16 méterről megeresztett löketével kis híján a fordítás is összejött aztán a kispestieknek, a Blazicon megpattanó labda alig szállt mellé. A hosszabbításban még egy veszélyes Varga-szabadrúgást jegyezhettünk fel, de több gól már nem esett, maradt a vendégek számára katasztrofális iksz.

A döntetlen azt jelenti ugyans, hogy a Honvéd megelőzte a Lokit és újra dobogós, míg a Fradi hátránya három pontra nőtt a Vidivel szemben. Nem túl rózsás kilátások, két fordulóval a szezon vége előtt…

Honvéd – FTC 1-1 (0-0)
Helyszín: Bozsik Stadion; Vezette: Farkas Ádám
Gólszerzők: Lanzafame (68.-büntetőből) ill. Blazic (48.)
Sárga lapok: Lanzafame (4.), Gazdag (62.), Holender (40.) ill. Dibusz (68.), Böde (80.)
Kiállítás: – ill. –

Honvéd: Dibusz – Botka, Blazic, Leandro, Sternberg – Spirovski, Gorriaran – Varga R., Nagy D., Paintsil – Böde. Vezetőedző: Supka Attila

FTC: Gróf – Heffler, Kamber (Kosút, 37.), Bobál – Holender, Pölöskei, Gazdag, Banó-Szabó (Tömösvári, 25.), Kukoc-Petraello (Danilo, 61.) – Eppel, Lanzafame. Vezetőedző: Thomas Doll