Ekstraklasa: egyre messzebb a címvédéstől a Legia – videóval

Szombat este rendezték a lengyel bajnokság (Ekstraklasa) aktuális, 23. fordulójának legnagyobb rangadóját a Lech Poznan és a bajnoki címvédésért harcoló Legia Varsó csapatai között…

A Lech Poznan nem kegyelmezett a rangadón a rossz passzban lévő címvédőnek, és a legutóbbi hazai vereség után újabb pofont szenvedett el a Legia Varsó. A Lech ugyanis félidőnkénti egy-egy góllal, 2-0-ra felülmúlta a fővárosi gárdát, mely soraiban Nagy Dominik a 63. percben jutott szóhoz csereként, de ő sem tudott jelentősen segíteni csapatán.

Eközben az éllovas Lechia Gdansk a hétvége másik kiemelt fontosságú mérkőzésén 1-0 arányban felül múlta a Wisla Krakkót, így az északiak előnye már 7 pontra hízott a tabella élén a varsóiakkal szemben.

Lech Poznan – Legia Varsó 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Vujadinovic (8.), Gytkjaer (79.) ill.