Vida Kristopher góljával rangadót nyert a DAC – videóval

A szlovák bajnokság (Fortuna Liga) 11. fordulójában újabb fontos győzelmet aratott a mezőny harmadik helyén tanyázó FC DAC 1904 együttese a szombati napon…

Egy héttel a Zsolna legyőzését követően újabb rendkívül fontos három pontot gyűjtött be a harmadik helyen az első két helyezett üldözésében reménykedő Dunaszerdahely csapata, amely két szezonnal ezelőtti bajnok Nagyszombat együttesét múlta felül 2-1 arányban. A 22 esztendős Andrej Fábry jóvoltából a szerdahelyiek korán magukhoz ragadták az előnyt, ám a hazaiak fokozódó nyomása a második félidő derekánál góllá érett, hat perccel később azonban Vida Kristopher szezonbeli hatodik találata három pontot jelentett Peter Hyballa együttese számára.

Nagyszombat – FC DAC 1904 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Lovat (68.) ill. Fábry (5.), Vida K. (74.)

FC DAC 1904: Jedlička – Blackman, Kružliak (K), Beskorovainyi, Davis – Vida Máté, Oravec – Fábry (68. Divković), Ronan, Vida Kristopher – Ramirez. Vezetőedző: Peter Hyballa.