Serie A: nem sikerült jól Gattuso bemutatkozása – videóval

A hétközi sima BL-siker ellenére menesztették Carlo Ancelottit a Napoli kispadjáról. Az új vezetőedző Gennaro Gattuso lett, de a Parma nem asszisztált a debütálásához.

Az újonnan kinevezett Gattuso nem ilyen bemutatkozásról álmodozott. A 4. percben Kulusevski csapott le egy labdára, és kihasználta a Napoli védelmének megingását (0-1). A hazai csapat ezek után kapujához szorította a Parmát, akik nagyot védekeztek, és kontrákból igyekeztek veszélyeztetni ellenfelük kapuját. A nápolyiak rengeteg lövéssel próbálkoztak, de az első félidőben újabb gól már nem született. A második játékrészben sem változott a játék képe. A Napoli nyomása a 64. percben góllá érett, Milik fejelt a kapuba (1-1). A nápolyiak mindent megtettek a győzelemért, de nem tudták megszerezni a győztes találatot. Sőt a 93. percben egy kontra után Gervinho góljával megszerezte a három pontot a Parma.

Napoli – Parma 1-2 (0-1)
Milik (64.), ill. Kulusevski (4.), Gervinho (93.)