Klubvilágbajnokság: a végén döntött a Flamengo – videóval

Hiába kezdte jól a meccset a szaúd-arábiai csapat, nem tudták megőrizni egygólos előnyüket.

Mindkét csapatban voltak játékosok, akik Európában is letették a névjegyüket, így izgalmas mérkőzésre volt kilátás. A 18. percben Al Dawsari megpattanó lövése talált utat a kapuba (0-1). Ezután visszaállt az Al-Hilal, de a Flamengo nem tudott lehetőségeket kialakítani. A második félidőben szinte rögtön egyenlítettek a brazilok. De Arrascaeta talált be az üres kapuba Bruno Henrique átadása után (1-1). A játék képe ezután sem változott, a Flamengo próbálkozott, de igazi helyzet nem adódott előttük a 78. percig. Ekkor Rafinha beadására Bruno Henrique érkezett üresen, és fejelt a kapuba (2-1). Négy perccel később Albulayhi öngóljával végleg eldőlt a meccs. Ebben a gólban is főszerepet játszott Bruno Henrique (3-1).

Flamengo – Al-Hilal 3-1 (0-1)
Gólszerzők: De Arrascaeta (49.), Bruno Henrique (78.), Albulayhi (82. – öngól), ill. Al Dawsari (18.)
Kiállítva: – ill. Carillo (83.)

Az ötödik helyért:
Al-Sadd – Esperance Tunis 2-6 (1-4)
Bounedjah (36. – büntetőből), Al Haydos (49. – büntetőből), ill. Elhouni (6.), Badri (13., 25. – büntetőből), Elhouni (42., 74.), Derbali (87.)
Kiállítva: Hassan (24.), ill.