Serie A: Immobile duplája döntött a Brsecia ellen – videóval

Sorozatban kilencedik bajnoki győzelmének köszönhetően a Lazio tovább tapad az Interre és a Juventusra, a Brescia pedig fontos pontot bukott a kiesés elkerüléséért vívott harcban.

Jól kezdte a mérkőzést a Brescia, Balotelli egy előreívelt labdát lőtt a hálóba a 18. percben (1-0). Ezután kapuja elé szorította a hazaiakat a Lazio, aminek a 40. percben lett meg az eredménye: Cistanat kiállították, és büntetőhöz jutottak a rómaiak. A tizenegyest Immobile értékesítette (1-1). Ezzel az olasz támadó lett az első 1959 januárja és Antonio Angelillo óta, aki 17 lejátszott mérkőzés után egy idényben egy gól/meccs feletti átlagot tudhat magáénak. A második félidőben tovább fokozta a nyomást a Lazio, a Brescia ellentámadásokra rendezkedett be. A 91. percben egy felívelt labda után Immobile lőtte az alsó sarokba a labdát (1-2). Ez volt az olasz csatár 19. gólja a bajnokságban, duplájának köszönhetően a Lazio tovább üldözi az Intert és a Juventust a tabella élén. A Brescia hiába szerzett vezetést, és küzdött nagyot, nem szerzett pontot, így továbbra is a kiesőzónában vannak Balotelliék.

Brescia – Lazio 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Balotelli (18.), ill. Immobile (42. – tizenegyesből, 91.)
Kiállítva: Cistana (40.), ill.