Francia Kupa: Neymar nélkül is elődöntős a PSG – videóval

Az első félidőben még tartotta magát a Dijon, de a második játékrészben felülkerekedett a PSG.

Már az első percben megszerezték a vezetést a vendégek: Lautoa talált a saját kapujába (0-1). Nem estek össze a hazaiak, a 13. percben Chouiar remek lövésével egyenlítettek (1-1). Hatalmas labdabirtoklási fölényben játszott a PSG, és helyzeteket is kidolgoztak Cavaniék, de a Dijon is veszélyesen futballozott. A 44. percben Mbappé ugrott ki, és lőtte ki a hosszú alsót (1-2). A lélektanilag fontos pillanatban bekapott gól megfogta a Dijont, a második félidő elején kétszer is betalált a párizsi csapat: az 50. percben Thiago Silva fejelt a kapuba (1-3), majd Sarabia is betalált (1-4). Ezután a PSG akarata érvényesült, sok lehetőséget alakítottak ki, míg a Dijon nem találta el Navas kapuját a második játékrészben. A 86. percben Coulibaly-ról pattant a labda a saját hálójába (1-5). A kegyelemdöfést Sarabia vitte be, végül simán jutott az elődöntőbe a PSG (1-6)

Francia Kupa, negyeddöntő:
Dijon – PSG 1-6 (1-2)
Gólszerzők: Chouiar (13.), ill. Lautoa (1. – öngól), Mbappé (44.) Thiago Silva (50.), Sarabia (56., 91.), Coulibaly (86. – öngól)