Ligue 1: háromgólos hátrányból fordított a PSG, de ez sem volt elég a győzelemhez – videóval

Rendkívül fordulatos és izgalmas mérkőzést játszott az Amiens és a Neymart, valamint Mbappét is nélkülöző PSG, pontosztozkodás lett a vége.

Remekül kezdte a találkozót az Amiens, már az 5. percben betalált Guirassy. Ezután hatalmas mezőnyfölényben játszott a PSG, de nem tudtak gólt szerezni (1-0). Sőt a 29. percben Kakuta bombagóljával megduplázta előnyét a hazai csapat (2-0). A 40. percben Diabate is bevette Navas kapuját (3-0). A félidő vége előtt Herrera szépített, lélektanilag fontos pillanatban talált be (3-1). A második játékrészben is hasonló volt a mérkőzés képe, a PSG nyomott, az Amiens kontrázott, de ezúttal a párizsiak szerezték a gólokat. A 60. percben a Paris Saint-Germain saját nevelésű 17 éves védője Kouassi fejelt a hálóba (3-2). 5 perceel később ismét Kouassi érkezett tökéletesen a szögletre, és egyenlített (3-3). A PSG nem állt le, a 74. percben Icardi lőtt közelről a kapuba (3-4). Amikor már azt hihettük, hogy eldőlt a három pont sorsa, jött a csattanó: a 91. percben ismét Guirassy volt eredményes, és kialakította a végeredményt (4-4). Az utolsó előtti helyen álló Amiens lélektanilag fontos pontot szerzett, ami nagy lökést adhat nekik a kiesés elkerüléséért vívott harcban, a PSG továbbra is magabiztosan vezeti a tabellát.

Amiens – PSG 4-4 (3-0)
Gólszerzők: Guirassy (5., 91.), Kakuta (29.), Diabete (40.), ill. Herrera (45.), Kouassi (60., 65.), Icardi (74.)