FA-kupa: 91. percben szerzett Ceballos-góllal jutott az elődöntőbe az Arsenal – videóval

Az Arsenal nem játszott jól a Sheffield United vendégeként, de így is kivívta a továbbjutást Arteta csapata.

A találkozót a Sheffield kezdte jobban, a 8. percben be is találtak, igaz Lundstram lesen volt, így a gólt érvénytelenítették. Ezután is támadásban maradtak a hazaiak, ám a 25. percben szinte a semmiből harcolt ki egy tizenegyest Lacazette, melyet Pepe értékesített (0-1). A gól után átvette az irányítást az Arsenal. A második félidőben mindent megtett az egyenlítésért a Sheffield, és a 87. percben McGoldrick góljával össze is jött az egalizálás (1-1). A hazaiak azonban nem örülhettek sokáig az egyenlítésnek, a 91. percben a csereként beállt Ceballos eldöntötte a továbbjutás kérdését (1-2), így nem volt szükség hosszabbításra, az Arsenal jutott az FA-kupa elődöntőjébe.

FA-kupa, negyeddöntő:
Sheffield United – Arsenal 1-2 (0-1)
 McGoldrick (87.) ill. Pepe (25. – tizenegyesből), Ceballos (91.)

A negyeddöntők további mérkőzései:

Korábban játszották:
Norwich – Manchester United 1-2 (hosszabbítás után)

17:00: Leicester City – Chelsea (tv: Spíler 1)
19:30: Newcastle United – Manchester City (tv: Spíler 1)

Az elődöntőket július 18-án és 19-én rendezik meg, míg a döntőt augusztus 1-én játsszák majd le.