FA-kupa: 118. percben szerzett Maguire-góllal jutott az elődöntőbe a Manchester United – videóval

Hiába szerzett vezetést a második játékrész elején az MU, egyenlíteni tudtak a hazaiak, akik hosszabbításra mentették a párharcot, ugyanakkor a hajrában emberhátrányba kerültek.

Az első félidőben fölényben játszott a Manchester United, lehetőségeket is ki tudtak dolgozni, de mindig pontatlanul céloztak a vendégek. A Norwich ellentámadásokat vezetett, de ők sem találták el a kaput. A második játékrész elején, az 51. percben azonban megtört a jég, Ighalo volt jókor, jó helyen, és közelről nem hibázott (0-1). Ezután kijjebb jöttek a hazaiak, és ennek a 75. percben meg is lett az eredménye: Cantwell távoli lövése talált utat a kapuba (1-1). Hiába cserélt ötöt Solksjaer, nem tudott ritmust váltani az MU. A 89. percben Klose-t állította ki a játékvezető, miután a védő lerántotta a ziccerben kiugró Ighalót. A megítélt szabadrúgás elakadt a sorfalban. Hiába próbálkozott a United, a rendes játékidőben nem született újabb gól, így jöhetett a hosszabbítás. Ezután hatalmas fölényben játszottak a “Vörös Ördögök”, sokat birtokolták a labdát és rengeteg lövéssel próbálkoztak. A nagy rohamnak végül a 118. percben lett meg a gyümölcse: Maguire csapott le egy lecsorgó labdára, melyet öt méterről pofozott be (1-2). Így hiába küzdött nagyot a Norwich, a Manchester United jutott elsőként a FA-kupa elődöntőjébe.

FA-kupa, negyeddöntő:
Norwich – Manchester United 1-1 (0-0, hosszabbítás után: 1-2)
Gólszerzők: Cantwell (75.), ill. Ighalo (51.), Maguire (118.)
Kiállítva: Klose (89.), ill.

A negyeddöntők további mérkőzései:

14:00: Sheffield United – Arsenal (tv: Spíler 1)
17:00: Leicester City – Chelsea (tv: Spíler 1)
19:30: Newcastle United – Manchester City (tv: Spíler 1)

Az elődöntőket július 18-án és 19-én rendezik meg, míg a döntőt augusztus 1-én játsszák majd le.