Lampard csapata nem tud hibázni

Az újraindulás óta ellentétes formában van a két rivális. Amíg a Leicester két döntetlenre volt csak képes a bajnokságban, a Chelsea mindkét bajnokiját megnyerte, így már egy pontra meg is közelítették a Rókákat. De az FA kupa mindig más…

…vagy mégsem. Az első félidőben mindkét csapatnak meg volt az esélye a gólszerzésre, de gólt nem láthattunk. A félidőben Lampard hármat is cserélt. Fiatal játékosok helyett rutinosabbak álltak be. A Chelsea a második félidő elején mindent megtett a vezetés megszerzéséért. Ami a 63. percben sikerült. Willian beadására ellentmondás nem tűrően érkezett Barkley és a kapuba lőtt 0-1!

Az utolsó 15 percben a Leicester kapuja elé szegezte a Chelsea-t, de nem tudtak betalálni hazai pályán. Ezzel a Chelsea jutott az FA Kupa elődöntőjébe és mg mindig veretlen a sorozatban a Leicester ellen.

Leicester City – Chelsea 0-1  (0-0)
Vezette: Mike Dean, Helyszín: Leicester, King Power Stadium
Gólszerzők:  ill. Barkley (63.)