Serie A: hiába vezetett az Inter, a Bologna szerezte meg a három pontot – videóval

Vereségével az Inter tizenegy pontos hátrányba került a Juventushoz képest, míg a Bologna csak öt pontra van az Európa-liga-selejtezőt érő, hatodik helyen álló Milantól.

Valamivel az Inter kezdte jobban a találkozót, a hazaiak többet birtokolták a labdát, és néhány lehetőséget is kidolgoztak Conte tanítványai. A 22. percben Lukaku volt jókor, jó helyen, és közelről megszerezte a vezetést az Internek (1-0). Ezután felpörgött a Bologna, a vendégek többször is veszélyeztették Handanovic kapuját. A második félidő sok fordulatot tartogatott, az 57. percben Sorianót állította ki a játékvezető, így emberhátrányba került a Bologna. Ha mindez nem lett volna elég baj a vendégeknek, a 62. percben még egy büntetőt is kiharcolt az Inter, de Martínez nem tudta értékesíteni a tizenegyest, és a kipattanót is hárította Skorupski. A 74. percben fordult a kocka, Juwara találatával egyenlítettek a vendégek (1-1), majd a 77.-ben Bastoni is piros lapot kapott, így tíz-tíz játékossal folytatták a csapatok. Három perccel később Dominguez remek kiugratása után Barrow volt eredményes, így fordítani tudott a Bologna (1-2). A mérkőzés legvégén még Alexis Sanchez került helyzetbe, de a chilei nem tudott túljárni Skorupski eszén, így hátrányból fordítva tudott nyerni a Bologna.

Inter – Bologna 1-2 (1-0)
Gólszerzők: Lukaku (22.), ill. Juwara (74.), Barrow (80.)
Kiállítva: Soriano (57.), ill. Bastoni (77.)