Championship: a Fulham játszhat a Premier League-be jutásért – videóval

A Fulham kétgólos előnyben várhatta a Playoff elődöntőjének visszavágóját, így hiába nyert a Cardiff, a londoniak jutottak a döntőbe.

Gyors gólváltással kezdődött a mérkőzés, a 8. percben Nelson szerzett vezetést a Cardiffnak (0-1). Nem sokáig örülhettek a walesiek, Kebano góljával már a 9. percben egyenlített a Fulham (1-1). A hazaiak ezután hatalmas fölényben játszottak az első játékrészben, a londoniak rengeteget birtokolták a labdát és sok lehetőséget dolgoztak ki, de nem tudtak ismét betalálni, míg a Cardiff kevésszer jutott el lövőhelyzetig. Ez a második játékrész legelején megváltozott, a félidőben csereként beálló Tomlin eszmélt a leggyorsabban a kapu előtti kavarodás után, és közelről nem hibázott (1-2). Nagy lökést adott a Cardiffnak ez a gól, a walesiek ezután sokkal jobban és veszélyesebben játszottak, mint az első 45 percben, igaz ezáltal a Fulham előtt is több lehetőség adódott ellentámadásokra. Mindkét kapu előtt alakultak ki helyzetek, de újabb gól már nem született, így a Fulham játszhat kedden a Brenfrord ellen a feljutásért a Wembley-ben.

Fulham – Cardiff City 1-2 (1-1) (összesítésben: 3-2)
Gólszerzők: Kebano (9.), ill. Nelson (8.), Tomlin (47.)