Bundesliga: Sallai góllal és gólpasszal indította az idényt – videóval

A Bayern München péntek esti kiütéses sikere után a német bajnokság (Bundesliga) nyitófordulója a szombat délutáni programban további öt találkozóval folytatódott…

Nagyszerű formában kezdte az új idényt a Freiburg magyar válogatott játékosa, Sallai Roland, hiszen a nyolcadik percben a remek beadását követően szerezte meg a vezetést csapata, a 26. minutumban pedig egy közeli kipattanó értékesítésével maga is eredményes tudott lenni. A Freiburg végül a háromgólos előnyéből csak egyet tudott megtartani az élvonalba frissen visszatérő VfB Stuttgart ellen. Ugyancsak 3-2 arányban nyert idegenben az Andrej Kramaric mesterhármasával diadalmaskodó Hoffenheim az 1. FC Köln ellen, a horvát játékos a győztes gólt a 92. percben szállította.

Továbbá az Union Berlin az Augsburg, a Werder Bremen pedig az úgy tűnik, hogy végre összeálló Hertha BSC ellen kapott ki simán hazai környezetben. Az öt hazai csapat közül egyedül az Eintracht Frankfurt szerzett pontot, amely André Silva góljával mentett pontot az újonc Bielefeld ellen.

Eintracht Frankfurt – Arminia Bielefeld 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Andre Silva (62.), ill. Soukou (51.)

1. FC Köln – Hoffenheim 2-3 (1-2)
Gólszerzők: Andersson (22.), Drexler (86.), ill. Kramaric (4., 45+3., 90+2.)

Union Berlin – Augsburg 1-3 (0-1)
Gólszerzők: Bulter (75.), ill. Vargas (41.), Gregoritsch (82.), Hahn (89.)

VfB Stuttgart – Freiburg 2-3 (0-2)
Gólszerzők: Kalajdzic (71.), Wamangituka (81.), ill. Petersen (8.), Sallai (26.), Grifo (48.)

Werder Bremen – Hertha BSC 1-4 (0-2)
Gólszerzők: Selke (69.), ill. Pekarik (42.), Lukebakio (45+2.), Cunha (62.), Cordoba (90.)